wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-04-06| GNSS

1 mln euro do zdobycia na satelitarne pomysły

Rusza 10. edycja Europejskiego Konkursu Nawigacji Satelitarnej (ESNC) na najciekawsze pomysły wykorzystania systemów Galileo, EGNOS itp.


1 mln euro do zdobycia na satelitarne pomysły

ESNC przeznaczony jest zarówno dla instytucji badawczych, jak i przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć na rynku usług satelitarnych. A według ostatnich danych jest on wart już 100 mld euro. Do końca dekady suma ma wzrosnąć nawet do 240 mld euro.

Prace konkursowe można zgłaszać od 1 kwietnia do 30 czerwca. W tym roku znów wzrosła liczba kategorii, w których można startować. Nowe edycje regionalne to: Flandria, Japonia, Meksyk, Holandia, Nadrednia Północna-Westfalia oraz Norwegia. Własną kategorię zasponsorują ponadto Europejski Urząd Patentowy oraz firma Metaio GmbH. Przewidziano także oddzielny konkurs dla studentów – ESNC University Challenge.

Niestety, w tym roku nie odbędzie się polska edycja. W zeszłym roku jej inicjatorem oraz koordynatorem była Astri Polska – spółka joint venture CBK PAN i EADS Astrium. Przedsięwzięcie wsparli ponadto: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, firmy Hertz Systems i GMV Innovating Solution oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

Zwycięscy ESNC 2013 zostaną ogłoszeni 5 listopada

Szczegóły ESNC

Źródło: ESNC, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS