wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-01-02| Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Sułtanat Brunei wdroży Modelowanie Informacji Budowlanych (BIM) na szczeblu ogólnokrajowymAutodesk ogłosił, że firma JSY Systems podpisała umowę z Departamentem Infrastruktury Ministerstwa Rozwoju Sułtanatu Brunei na „Kierowanie projektem, opracowanie, dostawę, zainstalowanie, integrację, rozwój, badanie, szkolenia, uruchomienie i utrzymanie zintegrowanego systemu do wytwarzania dokumentacji (ang. Integrated Document Production System – IDPS)” dla Departamentu Infrastruktury.

Rozwiązanie to zapewni standaryzację wszystkich procesów projektowania, budowy i zarządzania infrastrukturą i budynkami publicznymi, dzięki czemu Brunei zwiększy szybkość realizacji, zmniejszy koszty, podwyższy wydajność pracy i poprawi jakość publicznych inwestycji budowlanych w skali całego kraju.
Zasadniczym elementem projektu IDPS będzie pierwsze w sektorze publicznym krajów ASEAN (Stowarzyszenia Krajów Azji Południowo-Wschodniej) wdrożenie na szczeblu centralnym systemu Modelowania Informacji o Budynku (BIM). JSY zainstaluje 150 stanowisk Autodesk Revit – platformy dla BIM. Oprogramowanie obejmie: Autodesk Revit Building, Autodesk Revit Structure i Autodesk Revit Systems. JSY wdroży także Autodesk Civil 3D, który zapewni dokładność i przyśpieszenie realizacji projektów inżynierii lądowej. Rozwiązanie to umożliwi 400 architektom, konstruktorom i budowniczym z Departamentu Infrastruktury pracę z użyciem jednej zintegrowanej platformy cyfrowej.
Modelowanie Informacji o Budynku (ang. Building Information Modeling – BIM) to oparte na rozwiązaniach technicznych podejście do projektowania, budowania i eksploatacji budowli. Polega na tworzeniu i używaniu skoordynowanych, spójnych i przeliczalnych danych w projektowaniu konstrukcji budowlanych. Ułatwia kosztorysowanie i podejmowanie decyzji budowlanych, prognozowanie parametrów eksploatacyjnych, zapewnia wysokiej jakości dokumentację budowlaną i ułatwia administrację oraz eksploatację obiektów.

JSY Systems jest firmą integratorską w branży teleinformatycznej w Brunei, która za cel stawia sobie zostanie Preferowanym Partnerem w Zakresie Inicjatyw e-Government w Brunei Darussalam. JSY Systems wchodzi w partnerstwa strategiczne z renomowanymi światowymi firmami, w tym Autodesk, Inc., celem świadczenia kompleksowych usług dodanych dotyczących m.in.:

rozwiązań z zakresu budowy i zarządzania nieruchomościami, systemów informacji geograficznej, rozwiązań z zakresu zarządzania infrastrukturą.

Źródło: Autodesk


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS