wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-03-29| Geodezja, GIS, Firma, Prawo, Software, Instytucje

100 mazowieckich gmin wdrożyło system eGmina&iMPA

Dziś (29 marca) uruchomiono serwis iMPA dla gminy i miasta Łochów. Tym samym zakończono już wszystkie wdrożenia w gminach, które skorzystały z promocji iMPA dla gmin mazowieckich ogłoszonej w lutym 2013 r. pod patronatem medialnym miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.


100 mazowieckich gmin wdrożyło system eGmina&iMPA

Ze względu na duże zainteresowanie promocję rozszerzono z planowanych 10 do 15 gmin. Łącznie powstały bazy dla gmin (w kolejności tworzenia baz): Sadowne, Nur, Wodynie, Kotuń, Mordy, Brochów, Błędów, Młodzieszyn, Czerwin, Jednorożec, Zręby Kościelne, Siedlce, Wyszogród, Iłów i Łochów.

Obecnie w województwie mazowieckim już 100 gmin, a w całej Polsce 470 prowadzi numerację adresową w systemie iMPA (internetowy Manager Punktów adresowych). Duża intensywność wdrożeń wynika m.in. z faktu, że od lutego 2013 r. obowiązują już zapisy rozporządzenia w sprawie EMUiA, które mówią o konieczności prowadzenia tej ewidencji w systemie teleinformatycznym.

Oprócz realizacji obowiązku ustawowego system iMPA zapewnia gminom automatyczne informowanie o zmianach w numeracji adresowej Urzędu Statystycznego oraz innych wskazanych instytucji. W mapowych serwisach publicznych otrzymywanych przez gminy wraz z wdrożeniem iMPA są również udostępniane informacje z zakresu planowania przestrzennego, oferty inwestycyjnej oraz inne istotne w zarządzaniu gminą.

Dzięki podjętym działaniom gminy realizują wymagania ustawy z 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej w zakresie przechowywania i udostępniania danych przestrzennych przez ich właściciela. Ustawa stanowi implementację dyrektywy 2007/2/WE parlamentu europejskiego z dnia 14 marca 2007 r. ustanawiającej infrastrukturę informacji przestrzennej we Wspólnocie Europejskiej (INSPIRE).

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Powoli robi się to naprawdę nudne.
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
do mm to bardzo dobry pomysł przy tej skuteczności wdrażania, którą reprezentuje GSystem. Niejedna duża firma powinna się od nich uczyć:)
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
7 dni Dokladnie 7 dni minelo od poprzedniego wpisu na blogu geo-systemu ( http://geoforum.pl/ ). Temat ten sam, niektore akapity te same, cyfra tylko sie zmienia. Moze dodac na stronie glownej licznik aktualnych wdrozen geosystemu? mozna by go aktualizowac codziennie
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Brawo !!! Gratuluję !!!
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS