Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-03-27| GNSS

Dlaczego POZGEO D się ślimaczy?

Użytkownicy ASG-EUPOS uskarżają się ostatnio na działanie usługi POZGEO D. Administratorzy systemu tłumaczą, jaka jest tego przyczyna.


Dlaczego POZGEO D się ślimaczy?

Jak można przeczytać na stronie sieci, serwis pracuje poprawnie i wszystkie zlecenia są realizowane kolejno w miarę ich napływania. W ostatnich kilku dniach pojawiła się jednakże duża liczba zleceń na generowanie obserwacji z wirtualnych stacji referencyjnych dla długich okresów, co powoduje szybkie wydłużanie się kolejki zamówień. Na dziś szacowany czas oczekiwania na realizację ostatnich zamówień może wynieść nawet powyżej 14 dni.

W zaistniałej sytuacji administratorzy ASG-EUPOS zwracają się z prośbą o:
• niewprowadzanie (w miarę możliwości) nowych zleceń do POZGEO D do 15 kwietnia br.;
• wykorzystanie alternatywnego serwisu POZGEO DF do pobierania danych obserwacyjnych ze stacji fizycznych;
• przeniesienie dotychczasowych zleceń dotyczących stacji fizycznych do serwisu POZGEO DF i anulowanie zamówień, które nie są już potrzebne albo pokrywają się z zamówieniami z tego samego zakresu (anulowanie części zleceń pozwoli na zmniejszenie kolejki oraz przyspieszenie generowania danych dla stacji VRS);
• przemyślane korzystanie z serwisu POZGEO D do celów dydaktycznych (duże zlecenia zostały wysyłane z jednej z uczelni geodezyjnych).

Dane obserwacyjne dla stacji ASG-EUPOS włączonych do sieci EPN mogą być pobierane także z serwerów EPN pod adresem http://epncb.oma.be/. Są to dane 30-sekundowe w formacie CompactRinex, które zapewniają taką samą dokładność obliczeń co dane sekundowe dla dobowych obserwacji.

W przypadku, gdy liczba dużych zleceń nie będzie malała, uwzględniając że serwis POZGEO D ma służyć przede wszystkim potrzebom firm geodezyjnych, administratorzy ASG-EUPOS rezerwują sobie prawo przesuwania takich zleceń na koniec kolejki.

Źródło: ASG-EUPOS, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama