wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-03-20| Geodezja, Sprzęt

Nowy niwelator od Boscha

Szczelna obudowa, jasny obiektyw i bezpieczny transport dzięki blokadzie kompensatora – tak reklamuje swój najnowszy niwelator GOL 32 Professional firma Bosch.


Nowy niwelator od Boscha

Jego wytrzymała, metalowa obudowa zapewnia ochronę przed wodą i pyłem zgodną z normą IP54. Oznacza to, że niwelatory są zabezpieczone przed wnikaniem pyłu w ilościach nie zakłócających pracy urządzenia oraz przed działaniem kropli deszczu padających pod dowolnym kątem. Dodatkową ochronę przed uszkodzeniami podczas upadku zapewnia wbudowanie kolimatora i libelli w trwałą obudowę niwelatora. Ponadto dzięki specjalnemu zabezpieczeniu wewnątrz wytrzymałej walizki transportowej kompensator niwelatora jest chroniony przed uszkodzeniami podczas transportu.

Oba modele niwelatorów Bosch GOL 32 Professional gwarantują wysoką dokładność niwelacji na dystansach do 120 metrów. Dzięki obiektywowi o dużej jasności niwelatory zapewniają ponadto ostre widzenie punktu docelowego.

Oba modele różnią się jednostką pomiarową: Bosch GOL 32 D Professional podaje kąty pomiarowe w stopniach, zaś Bosch GOL 32 G Professional – w gradach. W wyposażeniu standardowym obu modeli niwelatorów znajduje się walizka transportowa, trzpień nastawczy, klucz sześciokątny, osłona soczewki oraz pionownik.

GOL 32 D

GOL 32 G

Jednostka pomiarowa

stopnie

grady

Zasięg pracy

120 m

120 m

Powiększenie

32 x

32 x

Dokładność niwelacyjna

1 mm/30 m

1 mm/30 m

Ochrona przed pyłem i wodą

IP 54

IP 54

Gwint statywu

5/8”

5/8”

Ciężar

1,7 kg

1,7 kg

Sugerowana cena detaliczna brutto

1186,00 zł

1186,00 zł

Źródło: Bosch, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
OOOO ! Nawet wypatrzyłem na zdjęciu! Ten haczyk z drutu dyndający pod śrubą sercową - to może PIONOWNIK ? Czy raczej haczyk do zawieszenia sznurka od PIONU ? Kto jak kto, ale gazeta (strona) geodezyjna powinna rozróżniać pionownik od ciężarka na sznurku !

lolek ! Bierz mniej, albo zmień deelera. 1. Co ma nastąpić za 1.5 roku? - bo nie kumam. 2. "Ku woli scislosci" - to trochę nieporadnie napisane. Proponuję "k'woli " 3. Nie znam niwelatora "konia007" za to znam KoNi 007 4. Twój wywód prawie naukowy o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkie Nocy, czyli o pionie / pionowniku może nawet poprawny, jednak do głównego tematu ( niwelator Bosch GOL 32 D/G ) ma się nijak, bo poszło o to, że "Źródło: Bosch, JK" twierdzi iż tenże posiada "pionownik", a ja twierdzę że ma nie pionownik, tylko PION ! Przeczytałem kilka stron z danymi technicznymi tego niwelatora i nigdzie nie piszą o "pionowniku". Tak więc twierdzę, że przepisywacz tekstu się pomylił i wprowadza czytelników w błąd. I tyle. Śmieszny lolek !

za 1.5 roku Ku woli scislosci trollu :nie porownoj mi konia007 polprecyzyjnego do boscha technicznego. Wiem ze musiales podwazyc w jakis sposob i zkomentowac poprzednia wypowiedz . Ale wporzadku. Pion moze byc optyczny laserowy drazkowy i sznurkowy. Pionownik laserowy albo optyczny. Smieszny troll.

A ja używam! niwelatora BEZ rejestratora (Ni007) ! i bez PIONOWNIKA - ale za to czasami z PIONEM (taki ciężarek na sznurku! )

roziwazanie zagadki GOL 32 D to D w domysle to DEG - jak w kalkulatorze GOL 32 G to G w domysle to GRA - jak w kalkulatorze ;) kto uzywa niwelatorow boscha ? za 1.5 roku zapytam , kto uzywa niwelatora bez rejestratora ?

swietna tabela nie moge wyjsc z podziwu dla autora artykulu.. wkleic tabele z 27 komorkami tylko po to by wykazac jedna roznice miedzy dwoma urzadzeniami...

6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS