Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-03-19| GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje

Kto zbuduje ISOK?

W przetargu Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej na budowę Informatycznego Systemu Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK) wpłynęło 8 ofert – poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka KZGW.


Kto zbuduje ISOK? <br />
opr. A. Szadkowski na podstawie danych ISOK
opr. A. Szadkowski na podstawie danych ISOK

Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena, a najtańszą propozycję złożyła krakowska firma Comarch, która gotowa jest zbudować ISOK za 51,6 mln zł. Pozostałe propozycje przedstawili (w kolejności od najtańszej):
• SMT Software i Intrasoft International Luxemburg (53,0 mln zł);
• Qumak (62,3 mln zł);
• Sygnity, Enigma, Comp i Adasa Sistemas (64,0 mln zł);
• Ericpol, GISPartner i APN Promise (69,6 mln zł);
• Unizeto Technologies i NTT System (70,1 mln zł);
• Asseco Poland (71,9 mln zł);
• S&T Services Polska i Action (76,1 mln zł).

Zamówienie obejmuje opracowanie i wdrożenie systemu, który ma stanowić wsparcie osłony kraju w momencie wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń, w szczególności ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa obywateli oraz ograniczeniu strat spowodowanych występowaniem zagrożeń. System ISOK będzie konsolidował informacje z istniejących systemów informatycznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, a także przetwarzał i udostępniał nowe produkty oraz usługi zarówno podmiotom odpowiedzialnym i zaangażowanym w zarządzanie kryzysowe w Polsce, jak i obywatelom. Podstawową cechą systemu będzie udostępnianie usług sieciowych w architekturze SOA oraz usług zgodnych z dyrektywą INSPIRE. System będzie także wypełniał zobowiązania dyrektywy powodziowej, które polegają na konieczności publicznego udostępniania wstępnej oceny ryzyka powodziowego (WORP), map zagrożenia powodziowego (MZP), map ryzyka powodziowego (MRP) i planów zarządzania ryzykiem powodziowym.

System będzie składał się z następujących elementów:
1. ISOK-IMGW: Węzeł Centralny. Będzie to główny element systemu zainstalowany w IMGW, odpowiedzialny za wymianę danych między poszczególnymi użytkownikami systemu.
2. ISOK-IMGW: Centrum Zapasowe – węzeł zapewniający ciągłość pracy systemu, zainstalowany w innej niż węzeł centralny lokalizacji fizycznej.
3. ISOK-KZGW – węzeł funkcjonujący w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej, którego głównym elementem będzie System Informatyczny Gospodarki Wodnej (SIGW).
4. ISOK-RZGW – węzły funkcjonujące w 7 Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej, których głównym elementem będzie System Informatyczny Gospodarki Wodnej (SIGW).

System ISOK będzie elementem Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (KIIP) i będzie wykorzystywał dane referencyjne udostępniane przez GUGiK, a także oprogramowanie stworzone na potrzeby tworzenia KIIP znajdujące się w dyspozycji GUGiK, które zostanie udostępnione wykonawcy na potrzeby realizacji zamówienia.

Źródło: PAP, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS