wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-03-13| GIS, Mapy, Software

Nowe aplikacje od Esri

Firma Esri, producent pakietu ArcGIS, wypuściła dwie nowe aplikacje, które mają ułatwić monitorowanie danych oraz zbieranie informacji w terenie.


Nowe aplikacje od Esri

Pierwsza nowość to Operations Dashboard for ArcGIS (fot. obok). Aplikację można pobrać z witryny ArcGIS Online i działa na komputerach desktopowych i tabletach z systemem Windows. Przeznaczona jest dla decydentów i umożliwia im bieżącą analizę spływających danych przestrzennych z wykorzystaniem cyfrowych map, wykresów, diagramów czy wskaźników liczbowych.

Druga premiera to Collector for ArcGIS – mobilna aplikacja na smartfony z Androidem oraz iOS. Program ułatwia zbieranie danych przestrzennych w terenie. Czynność tę można wykonywać zarówno z wykorzystaniem wbudowanego w smartfon odbiornika GPS, jak i wskazując punkt na cyfrowej mapie. Poza tym aplikacja pozwala na wyznaczanie tras przejścia/przejazdu, gromadzenie zdjęć i filmów z odniesieniem przestrzennym, a także odsyłanie danych do biura. Program można pobrać z witryn Apple App Store oraz Google Play.

Obie aplikacje dostępne są dla subskrybentów usługi ArcGIS Online; także tych, którzy posiadają 30-dniową wersję próbną.

Źródło: Esri Inc., JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt