wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-03-11| GNSS, Sprzęt, Software

Lekka nowość RTK od Spectra Precision

Raptem 650 g – tyle waży ProMark 700, najnowszy satelitarny odbiornik geodezyjny należącej do Trimble’a marki Spectra Precision.


Lekka nowość RTK od Spectra Precision

Urządzenie zaprojektowano przede wszystkim z myślą o pomiarach RTK. W ocenie producenta jest to najlżejszy na rynku odbiornik typu smart antenna (czyli ze zintegrowaną anteną). Ale oprócz wagi i niewielkich wymiarów instrument ten wyróżniają także pojemne akumulatory. Na jednym zestawie można pracować nawet 10 godzin.

Na 220 kanałach ProMark 700 śledzi kanały L1 i L2 dla systemów GPS i GLONASS. Odbiornik dostępny jest z tanim kontrolerem MobileMapper 10 lub z pancernym smartfonem T41. Jeśli chodzi o oprogramowanie polowe, klienci mają do wyboru aplikację Survey Pro 5.2.1 lub Fast Survey 3.1. Producent podkreśla, że oba programy oferują prostą i intuicyjną obsługę oraz wszystkie podstawowe narzędzia dla pomiarów RTK, bez skomplikowanych i rzadko używanych modułów.

Źródło: Spectra Precision, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt