wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2013-02-27| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje

Rusza tarnobrzeski SIP, także w 3D

W marcu ma pełną parą ruszyć system informacji przestrzennej powiatu tarnobrzeskiego. Projekt jego budowy podsumowano właśnie na konferencji, która odbyła się w Baranowie Sandomierskim.


Rusza tarnobrzeski SIP, także w 3D

Część efektów realizacji przedsięwzięcia można już oglądać w internecie. Władze samorządowe udostępniły bowiem geoportal z modułami:
• Interaktywnego planu powiatu, w którym można przeglądać m.in. EGiB, dane adresowe i ortofotomapę. Ciekawostką jest warstwa zdjęć, które mają być udostępniane przez mieszkańców.
• Inwestora. Można w nim przeglądać sieć uzbrojenia terenu, plany zagospodarowania, w przyszłości także oferty inwestycyjne.
• Promocja i turystyka – zawiera m.in. atrakcje turystyczne i obiekty noclegowe.
• 3D – moduł bazuje na aplikacji Aurora. Na razie można w nim przeglądać numeryczny model terenu powiatu.
• Katalog metadanych.

Prace nad tarnobrzeskim SIP-em realizuje Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych z Gliwic. Wartość prac to blisko 818 tys. zł. Projekt został dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Źródło: Echo Dnia, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo choć ISPIK mógłby końcu coś zrobić z tym oświeżaniem mapy przy przesuwaniu/zoomowaniu bo w tym momencie to jest masakrazobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt