Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-02-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Muzeum Geodezji w wirtualnym świecie

W ubiegłym tygodniu Muzeum Geodezji WPG S.A. pomierzono za pomocą skanera Leica ScanStation P20. Wyniki tych prac można już oglądać w internecie.


Muzeum Geodezji w wirtualnym świecie

Pomiary były możliwe dzięki uprzejmości firmy Leica Geosystems, która udostępniła skaner oraz oprogramowanie do obróbki chmur punktów. Skanowanie objęło wszystkie wnętrza muzeum razem z galerią, w której odbywają się wystawy czasowe. Pomiary miały za cel inwentaryzację pomieszczeń oraz przygotowanie danych do wirtualnego spaceru po obiekcie. To drugie zadanie zrealizowano za pomocą aplikacji Leica Cyclone Publisher.

Aby zwiedzić wirtualne muzeum, konieczne jest pobranie i zainstalowanie aplikacji Leica TrueView. Program działa tylko w przeglądarce Internet Explorer 9. Konieczne jest także wyłączenie trybu chronionego w opcjach internetowych (Menu>Narzędzia>Opcje internetowe>Zabezpieczenia)

Aplikacja pozwala na przeglądanie i przemieszczanie się pomiędzy panoramami utworzonymi z chmur punktów. Jakość panoram wyraźnie odbiega od tych robionych przez profesjonalnych fotografów, ale wynika to ze specyfiki chmur punktów, na bazie których wykonano panoramy. Grosza jakość jest za to rekompensowana dodatkowymi funkcjami w aplikacji TrueView – możliwością pomiaru współrzędnych i długości. TrueView pozwala także użytkownikowi na dodawanie własnych opisów, komponowania widoków.

Zwiedzanie muzeum podzielono na dwie części:
• główną część muzeum na V i VI piętrze budynku WPG S.A.
• galerię wystawienniczą na IV piętrze.

Źródło: WPG SA


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama