wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-15| GNSS, Mapy, Sprzęt, Software

TomTom dla motocyklistów

Firma TomTom zaprezentowała dziś (15 lutego) nowe przenośne urządzenie nawigacyjne stworzone specjalnie z myślą o motocyklistach. Pozwala ono użytkownikom nie tylko wybrać cel podróży, ale przede wszystkim to, jak chcą tam dotrzeć, np. trasy z największą liczbą zakrętów czy najbardziej malownicze.


TomTom dla motocyklistów

Użytkownicy jednośladów mogą również tworzyć własne trasy i wgrywać je bezpośrednio do urządzenia. Za pomocą interaktywnego oprogramowania Tyre mogą wyszukiwać, tworzyć i edytować je na komputerze. Ponadto funkcja Upload Routes and Go pozwala wysłać trasy bezpośrednio do urządzenia i udostępnić je innym motocyklistom przez Bluetooth.

Produkt o nazwie TomTom Rider oferuje także funkcję, która przekazuje wskazówki głosowe bezpośrednio do kasku przez Bluetooth, aby motocykliści mogli skupić się bezpośrednio na drodze. Urządzenie jest również wyposażone w nowy ekran o przekątnej 4,3 cala, który przystosowano do obsługi w rękawicach. Ekran natychmiast reaguje na dotyk i jest zaprojektowany pod kątem jazdy w każdych warunkach pogodowych, zarówno w deszczu, jak i w słońcu. Nowa stacja dokująca włącza urządzenie w momencie uruchomienia silnika motocykla.

Wraz z urządzeniem użytkownicy uzyskują dostęp do funkcji Lifetime Maps. Umożliwia ona pobranie czterech lub więcej pełnych aktualizacji map rocznie (w tym aktualizacje sieci drogowej, adresów i punktów POI) przez cały okres użytkowania produktu.

TomTom Rider będzie dostępny od marca w cenie 1699 zł.

Źródło: TomTom


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt