wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-16| GIS, Firma, Software

Poznaj aplikację, która odkryła na nowo Stonehenge

7 marca o godzinie 12:00 czasu polskiego firma Bentley organizuje internetowe seminarium poświęcone możliwościom oprogramowania Pointools do wizualizacji i analizy danych ze skanowania laserowego.


Poznaj aplikację, która odkryła na nowo Stonehenge

Podczas zajęć pokazane zostanie m.in.: agregacja modeli 3D, edycja, kolorowanie i segmentacja chmury, narzędzia do oceny jej jakości, generowanie animacji czy wykrywanie konfliktów. Ponadto zaprezentowane zostaną możliwość darmowych aplikacji Pointools View oraz Bentley Pointools PODcreator.

Rejestracja na seminarium

Jak chwali się firma Bentley Systems, oprogramowanie to było wykorzystane podczas jednego z ambitniejszych w historii projektów bazujących danych ze skanowania laserowego. Mowa tu o analizie megalitycznych kręgów kamiennych Stonehenge. Na potrzeby tych badań pozyskano chmurę punktów o dokładności 0,5 mm i zajmującą aż 850 GB. Zaawansowane funkcje wizualizacji dużych zbiorów danych ułatwiły archeologom dokonanie spektakularnego odkrycia 71 rytów pochodzących z epoki brązu. W szczególności zasłużyło się tu narzędzie do cieniowania o nazwie Plane Shading, które pozwoliło uchwycić nawet subtelne i ledwo widoczne elementy na analizowanych głazach.

Źródło: Bentley Systems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt