Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2013-02-14| GIS, Firma, Software

Planowanie przestrzenne dla gmin w chmurze

Spółka Unizeto Technologies z początkiem lutego br. wprowadziła do swojej oferty nową markę UniGmina GIS, reprezentującą linię produktową mającą na celu pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w zakresie wszelkich czynności urzędowych wymagających wykorzystywania informacji przestrzennych. System będzie dostępny również w chmurze, dzięki czemu gminy nie będą musiały martwić się o zarządzanie oprogramowaniem i dodatkową infrastrukturę sprzętową.


Planowanie przestrzenne dla gmin w chmurze

UniGmina GIS dzięki dostępności w modelu SaaS, czyli oprogramowania w formie kompleksowej usługi w chmurze nie wymagającej dodatkowej infrastruktury, pozwala na szybkie i proste wdrożenie systemu oraz optymalizacje kosztów w tym zakresie. Oczywiście gminy mogą skorzystać również z tradycyjnej formy zainstalowania systemu na własnym sprzęcie komputerowym.

W pierwszej kolejności firma udostępniła moduł UniPlan, który zapewnia rozwiązanie problemu cyfryzacji planów zagospodarowania przestrzennego. Ułatwia on prowadzenie polityki zagospodarowania przestrzennego w gminie. Przyspiesza pracę urzędników, a także pozwala interesantom na szybkie uzyskiwanie dokumentów oraz upublicznia niezbędne dane wszystkim mieszkańcom gminy. Poza tym system zapewnia gminie pełną realizację obowiązków nakładanych na nią ustawą z 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej i dyrektywę Unii Europejskiej – INSPIRE.

Moduł UniPlan, który jest głównym elementem systemu UniGmina GIS, pozwala na:
• obsługę i ewidencję wniosków osób fizycznych i prawnych dotyczących ładu przestrzennego, z lokalizacją przestrzenną wniosków, wraz z kontrolą terminowości;
• wydawanie i ewidencję wszystkich dokumentów związanych z gospodarką przestrzenną, z ich lokalizacją przestrzenną (generowanie dokumentów, w tym także wyrysów, następuje automatycznie w oparciu o bazę danych);
• przechowywanie wszystkich dokumentów planistycznych zapisanych w postaci wektorowej i rastrowej zintegrowanej z danymi opisowymi;
• publiczne udostępnianie danych przestrzennych dotyczących ładu przestrzennego.


W praktyce wdrożenie systemu będzie skutkować przede wszystkim wygodą obsługi i zarządzania wnioskami w zakresie wydawania dokumentów planistycznych. UniGmina GIS udostępnia dodatkowo serwis WWW do wykorzystania przez gminę, na przykład do umieszczenia na własnej stronie internetowej. Serwis zapewnia publikację wszystkich planów i studiów na tle mapy gminy oraz uzyskiwanie dokładnych informacji o szczegółowych ustaleniach dotyczących planowanego zagospodarowania konkretnych punktów i obszarów w terenie. Publikowane mogą być także plany miejscowe w trakcie opracowania.

Źródło: Unizeto Technologies SA


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama