wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-02-11| Software

Zaproszenie na seminarium dla ornitologów o zastosowaniu narzędzi GIS

Przygotowanie opracowań ornitologicznych na potrzeby oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko to hasło bezpłatnego seminarium, które odbędzie się 27 lutego w Białymstoku.


Zaproszenie na seminarium dla ornitologów o zastosowaniu narzędzi GIS <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji jest procesem wymagającym przeprowadzenia badań w wielu obszarach, na które inwestycja może oddziaływać, w tym badań występowania i zachowań awifauny. Seminarium organizowane jest w związku z licznie pojawiającymi się wątpliwościami na etapie przygotowania dokumentacji ornitologicznej.

Podczas seminarium poruszonych zostanie kilka kluczowych kwestii związanych z opracowaniem dokumentacji, w tym: stosowanie wytycznych PSEW w zakresie prognozowania oddziaływań na środowisko farm wiatrowych, zakres opracowań ornitologicznych i sposoby ich prezentacji w raportach OOŚ w praktyce RDOŚ w Białymstoku, pozyskiwanie danych na temat ochrony środowiska z ogólnodostępnych źródeł oraz przygotowanie opracowań kartograficznych z zastosowaniem narzędzi GIS.

Seminarium uzupełnione zostanie panelem dyskusyjnym, analizą dobrych praktyk w zakresie opracowań ornitologicznych. Uczestnikom seminarium udostępniony zostanie także kurs typu e-learning z zakresu wykorzystania narzędzi GIS w opracowaniach ornitologicznych.

Organizatorem seminarium jest firma EkoExpert przy wsparciu merytorycznym Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. Zgłoszenia można przesyłać do 21 lutego 2013 r.

Źródło: RDOŚ w Białymstoku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS