wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-11| Software

Zaproszenie na seminarium dla ornitologów o zastosowaniu narzędzi GIS

Przygotowanie opracowań ornitologicznych na potrzeby oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko to hasło bezpłatnego seminarium, które odbędzie się 27 lutego w Białymstoku.


Zaproszenie na seminarium dla ornitologów o zastosowaniu narzędzi GIS <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji jest procesem wymagającym przeprowadzenia badań w wielu obszarach, na które inwestycja może oddziaływać, w tym badań występowania i zachowań awifauny. Seminarium organizowane jest w związku z licznie pojawiającymi się wątpliwościami na etapie przygotowania dokumentacji ornitologicznej.

Podczas seminarium poruszonych zostanie kilka kluczowych kwestii związanych z opracowaniem dokumentacji, w tym: stosowanie wytycznych PSEW w zakresie prognozowania oddziaływań na środowisko farm wiatrowych, zakres opracowań ornitologicznych i sposoby ich prezentacji w raportach OOŚ w praktyce RDOŚ w Białymstoku, pozyskiwanie danych na temat ochrony środowiska z ogólnodostępnych źródeł oraz przygotowanie opracowań kartograficznych z zastosowaniem narzędzi GIS.

Seminarium uzupełnione zostanie panelem dyskusyjnym, analizą dobrych praktyk w zakresie opracowań ornitologicznych. Uczestnikom seminarium udostępniony zostanie także kurs typu e-learning z zakresu wykorzystania narzędzi GIS w opracowaniach ornitologicznych.

Organizatorem seminarium jest firma EkoExpert przy wsparciu merytorycznym Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. Zgłoszenia można przesyłać do 21 lutego 2013 r.

Źródło: RDOŚ w Białymstoku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt