Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-02-11| Geodezja, Edukacja

Technikum uczy zawodu bez sprzętu?

Uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku kształcący się w zawodzie technik geodeta sprzęt pomiarowy znają tylko z obrazków – donosi „Głos Pomorza”.


Technikum uczy zawodu bez sprzętu? <br />
fot. AW
fot. AW

Rodzice zaalarmowali gazetę, że ich dzieci mimo wielokrotnych obietnic dyrekcji wciąż nie mają dostępu do podstawowych instrumentów pomiarowych. Ich obsługę znają więc tylko z książek lub opowieści nauczycieli. Są tym o tyle zaniepokojeni, że w czerwcu br. pierwsi uczniowie z tej szkoły będą zdawać egzamin zawodowy.

Zarzuty odpiera dyrekcja. W rozmowie z dziennikarzami „GP” tłumaczy, że zajęcia w ZSA nie mają wyłącznie charakteru teoretycznego. Uczniowie mają bowiem dostęp np. do oprogramowania geodezyjnego, a także odbywają ćwiczenia z użyciem sprzętu pomiarowego. Jedyne czego brakuje w szkole, to tachimetry. Dyrekcja obiecuje, że zakupi je najpóźniej w marcu.

Źródło: ?GP?, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS