wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-08| Firma, Software

AutoMapa ma 10 lat!

„Witam w systemie nawigacyjnym AutoMapa – ze mną na pewno dojedziecie do celu – Krzysztof Hołowczyc”. To powitanie znane jest niemal każdemu polskiemu kierowcy.


AutoMapa ma 10 lat!

Dziesięć lat temu (3 lutego 2003 roku) debiutowała AutoMapa. Była to rewolucja na polskim rynku motoryzacyjnym. Polscy kierowcy po raz pierwszy mogli doświadczyć, jak wygodnie podróżuje się bez papierowych map.

Już w chwili rynkowej premiery AutoMapa, jako pierwszy produkt służący do nawigacji, wprowadziła obrysy budynków i przypisała do nich punkty adresowe, co jest obecnie standardem w innych systemach nawigacji samochodowej. W 2005 roku pojawiło się ostrzeganie o radarach i fotoradarach oraz informacje o interesujących miejscach (POI). Rok później uruchomiony został serwis Targeo.pl umożliwiający korzystanie z AutoMapy w internecie. W 2007 roku udostępniono natomiast trójwymiarowe wizualizacje budynków.

Dwa lata później w AutoMapie, jako pierwszej nawigacji w Polsce i jednej z pierwszych na świecie, wprowadzono system wyznaczania tras na podstawie aktualnego natężenia ruchu drogowego bazujący na najnowocześniejszej technologii IP Traffic. Równocześnie, jako pierwsza w Polsce, AutoMapa umożliwiła wyznaczanie tras dla pojazdów ciężarowych z uwzględnieniem ich wymiarów, masy, nośności drogi, mostów i wiaduktów oraz wysokości tuneli, a także uruchomiła ostrzeganie o 500 najniebezpieczniejszych miejscach na polskich drogach przygotowanych wspólnie z Komendą Główną Policji oraz Fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”.

W ubiegłym roku AutoMapa pojawiła się jako element systemu SMOK, w wozach bojowych wszystkich 16 wojewódzkich Komend Państwowej Straży Pożarnej.

Przez dziesięć lat AutoMapa stała się synonimem nawigacji. Jest najchętniej kupowanym, najczęściej nagradzanym programem do nawigacji i wciąż stanowi wzorzec dla wielu programów nawigacyjnych.

Źródło: Janusz M. Kamiński (AutoMapa.pl)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sdfg moze ja nie znalazłem tej funkcji, ale brak mi czegoś w stylu janosika, gdzie on-line mozna ostrzeć innych kierowców o miskach, krokodylkach i innych gadach:)

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt