wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-02-08| Firma, Software

AutoMapa ma 10 lat!

„Witam w systemie nawigacyjnym AutoMapa – ze mną na pewno dojedziecie do celu – Krzysztof Hołowczyc”. To powitanie znane jest niemal każdemu polskiemu kierowcy.


AutoMapa ma 10 lat!

Dziesięć lat temu (3 lutego 2003 roku) debiutowała AutoMapa. Była to rewolucja na polskim rynku motoryzacyjnym. Polscy kierowcy po raz pierwszy mogli doświadczyć, jak wygodnie podróżuje się bez papierowych map.

Już w chwili rynkowej premiery AutoMapa, jako pierwszy produkt służący do nawigacji, wprowadziła obrysy budynków i przypisała do nich punkty adresowe, co jest obecnie standardem w innych systemach nawigacji samochodowej. W 2005 roku pojawiło się ostrzeganie o radarach i fotoradarach oraz informacje o interesujących miejscach (POI). Rok później uruchomiony został serwis Targeo.pl umożliwiający korzystanie z AutoMapy w internecie. W 2007 roku udostępniono natomiast trójwymiarowe wizualizacje budynków.

Dwa lata później w AutoMapie, jako pierwszej nawigacji w Polsce i jednej z pierwszych na świecie, wprowadzono system wyznaczania tras na podstawie aktualnego natężenia ruchu drogowego bazujący na najnowocześniejszej technologii IP Traffic. Równocześnie, jako pierwsza w Polsce, AutoMapa umożliwiła wyznaczanie tras dla pojazdów ciężarowych z uwzględnieniem ich wymiarów, masy, nośności drogi, mostów i wiaduktów oraz wysokości tuneli, a także uruchomiła ostrzeganie o 500 najniebezpieczniejszych miejscach na polskich drogach przygotowanych wspólnie z Komendą Główną Policji oraz Fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”.

W ubiegłym roku AutoMapa pojawiła się jako element systemu SMOK, w wozach bojowych wszystkich 16 wojewódzkich Komend Państwowej Straży Pożarnej.

Przez dziesięć lat AutoMapa stała się synonimem nawigacji. Jest najchętniej kupowanym, najczęściej nagradzanym programem do nawigacji i wciąż stanowi wzorzec dla wielu programów nawigacyjnych.

Źródło: Janusz M. Kamiński (AutoMapa.pl)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sdfg moze ja nie znalazłem tej funkcji, ale brak mi czegoś w stylu janosika, gdzie on-line mozna ostrzeć innych kierowców o miskach, krokodylkach i innych gadach:)wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS