Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-02-04| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja

Kolejny kampus będzie mieć cyfrowy plan

Na podstawie udostępnionych przez firmę MGGP Aero danych powstaje cyfrowa mapa kampusu Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt realizuje Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji w ramach prowadzonego przez Esri programu „Community Maps”.


Kolejny kampus będzie mieć cyfrowy plan <br />
fot. Wikipedia/Minimus
fot. Wikipedia/Minimus

– Bazując na udostępnionej ortofotomapie zwektoryzowaliśmy m.in. zabudowania, chodniki, ulice i drzewa znajdujące się w obrębie Kampusu Głównego UW. Każda mapa przygotowywana jest zgodnie z jednolitym szablonem graficznym. Obecnie kończymy naszą pracę i chcemy przekazać jej efekt firmie Esri Polska, która udostępnia nadesłane przez użytkowników mapy pozostałej społeczności – wyjaśnia prezes KNGiT UW Adrian Ochtyra. Kolejny krok to opracowanie planu Kampusu Ochota, także na podstawie ortofotomapy. W ramach projektu Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW planuje stworzyć mapy dla wszystkich kampusów i budynków należących do Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem „Community Maps Program“ jest udostępnienie bezpłatnej, wieloskalowej, rastrowej mapy świata opracowanej z wykorzystaniem możliwie najlepszych dostępnych danych. Powstaje ona na bazie zasobów GIS, które zgadzają się udostępniać poszczególne państwa, miasta, powiaty, a także uczelnie, organizacje i firmy prywatne. W ramach programu udostępniony jest jedynie „obraz” danych, które w formie źródłowej (np. dane wektorowe, dane o wyższej dokładności) będą dostępne odpłatnie u ich właścicieli. W związku z faktem, że mapy te są publikowane jako rastrowy obraz danych wektorowych, tzw. „kafelki”, ich autor zachowuje nad nimi pełną kontrolę.

Źródło: MGGP Aero, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS