wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-02-02| Mapy, Software

Kolejna korporacja wyłożyła się na mobilnych mapach

Kanadyjska firma Blackberry zaprezentowała w tym tygodniu nowe modele smartfonów Z10 i Q10, które wyróżniają m.in. nowe, fabrycznie wbudowane mapy. Podobnie jak w przypadku mobilnych aplikacja mapowych Apple’a i Nokii spotkały się z mocną krytyką.


Kolejna korporacja wyłożyła się na mobilnych mapach

Główne zarzuty to: brak zdjęć satelitarnych, zdjęć panoramicznych, trybu pieszego czy danych o połączeniach komunikacji miejskiej, a także wadliwy mechanizm wyszukiwania lokalnych biznesów, kiepski interfejs czy możliwość wyznaczania trasy przejazdu tylko pomiędzy aktualną pozycją użytkownika a innym punktem.

W ocenie portalu „Business Insider” mapy te są gorsze od i tak ostro krytykowanej aplikacji Apple’a, a co gorsza, brak jest dla nich lepszej alternatywy. Dział technologiczny serwisu „Time” określa je jako niespełniające obowiązujących standardów. W podobnym tonie brzmi recenzja portalu CNet, która zarzuca aplikacji mapowej Blackberry brak podstawowych funkcji, takich jak możliwość bezpośredniego przejście z adresu na stronie internetowej do mapy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
tak kolejna korporacja WYŁOŻYŁA się...jakieś spektakularne błędy czy tylko brak wymarzonych przez kogoś funkcjonalności. Wyłożyła się to chyba określenie mocno potoczne ? Zmierzamy do poziomu pudelka ?zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS