wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-02| Mapy, Software

Kolejna korporacja wyłożyła się na mobilnych mapach

Kanadyjska firma Blackberry zaprezentowała w tym tygodniu nowe modele smartfonów Z10 i Q10, które wyróżniają m.in. nowe, fabrycznie wbudowane mapy. Podobnie jak w przypadku mobilnych aplikacja mapowych Apple’a i Nokii spotkały się z mocną krytyką.


Kolejna korporacja wyłożyła się na mobilnych mapach

Główne zarzuty to: brak zdjęć satelitarnych, zdjęć panoramicznych, trybu pieszego czy danych o połączeniach komunikacji miejskiej, a także wadliwy mechanizm wyszukiwania lokalnych biznesów, kiepski interfejs czy możliwość wyznaczania trasy przejazdu tylko pomiędzy aktualną pozycją użytkownika a innym punktem.

W ocenie portalu „Business Insider” mapy te są gorsze od i tak ostro krytykowanej aplikacji Apple’a, a co gorsza, brak jest dla nich lepszej alternatywy. Dział technologiczny serwisu „Time” określa je jako niespełniające obowiązujących standardów. W podobnym tonie brzmi recenzja portalu CNet, która zarzuca aplikacji mapowej Blackberry brak podstawowych funkcji, takich jak możliwość bezpośredniego przejście z adresu na stronie internetowej do mapy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
tak kolejna korporacja WYŁOŻYŁA się...jakieś spektakularne błędy czy tylko brak wymarzonych przez kogoś funkcjonalności. Wyłożyła się to chyba określenie mocno potoczne ? Zmierzamy do poziomu pudelka ?zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt