wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-02-01| Geodezja, GIS, Software

Połącz Topcona z AutoCAD-em

Firma Topcon rozbudowała działające „w chmurze” oprogramowanie Magnet Enterprise o możliwość wymiany danych z aplikacją AutoCAD WS.


Połącz Topcona z AutoCAD-em

Funkcjonalność tę wprowadzono dwa miesiące po podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Autodeskiem (producentem pakietu AutoCAD) a Topconem – dostawcą oprogramowania i sprzętu pomiarowego, m.in. odbiorników GNSS, tachimetrów i skanerów laserowych.

Topcon Magnet Enterprise jest rozwiązaniem działającym na zasadzie „przetwarzania w chmurze” umożliwiającym m.in. wymianę danych pomiędzy odbiornikiem GNSS/tachimetrem a biurem lub innymi instrumentami pomiarowymi. AutoCAD WS jest z kolei oprogramowaniem sieciowym i mobilnym do przeglądania, edycji i dzielenia się danymi projektowymi w formacie DWG. Dzięki aktualizacji Magnet Enterprise możliwe jest teraz szybkie pobranie modelu DWG do pamięci tachimetru/odbiornika GNSS lub przesłanie go bezpośrednio do użytkownika AutoCAD-a. Wcześniej czynności te zazwyczaj wymagały kilkukrotnej konwersji danych.

– Autodesk i Topcon będą dalej tworzyć zintegrowane rozwiązania, które zapewnią zoptymalizowaną łączność pomiędzy biurem a pracownikami podłączonymi do internetu i mobilnych aplikacji, a także pomiędzy światem rzeczywistym i wirtualnym – zapewnia Ewout Korpershoek z Topcona.

Źródło: Topcon


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt