wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-02-01| Geodezja, GIS, Software

Połącz Topcona z AutoCAD-em

Firma Topcon rozbudowała działające „w chmurze” oprogramowanie Magnet Enterprise o możliwość wymiany danych z aplikacją AutoCAD WS.


Połącz Topcona z AutoCAD-em

Funkcjonalność tę wprowadzono dwa miesiące po podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Autodeskiem (producentem pakietu AutoCAD) a Topconem – dostawcą oprogramowania i sprzętu pomiarowego, m.in. odbiorników GNSS, tachimetrów i skanerów laserowych.

Topcon Magnet Enterprise jest rozwiązaniem działającym na zasadzie „przetwarzania w chmurze” umożliwiającym m.in. wymianę danych pomiędzy odbiornikiem GNSS/tachimetrem a biurem lub innymi instrumentami pomiarowymi. AutoCAD WS jest z kolei oprogramowaniem sieciowym i mobilnym do przeglądania, edycji i dzielenia się danymi projektowymi w formacie DWG. Dzięki aktualizacji Magnet Enterprise możliwe jest teraz szybkie pobranie modelu DWG do pamięci tachimetru/odbiornika GNSS lub przesłanie go bezpośrednio do użytkownika AutoCAD-a. Wcześniej czynności te zazwyczaj wymagały kilkukrotnej konwersji danych.

– Autodesk i Topcon będą dalej tworzyć zintegrowane rozwiązania, które zapewnią zoptymalizowaną łączność pomiędzy biurem a pracownikami podłączonymi do internetu i mobilnych aplikacji, a także pomiędzy światem rzeczywistym i wirtualnym – zapewnia Ewout Korpershoek z Topcona.

Źródło: Topcon


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS