wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-01-31| Mapy, Software

Aplikacja z AGH skojarzy sportowców

Na nietypowy pomysł aplikacji lokalizacyjnej wpadli studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ma ona pomóc znaleźć partnera/partnerkę do uprawiania sportów.


Aplikacja z AGH skojarzy sportowców

Program Dropsport działa zarówno w desktopowej przeglądarce internetowej, jak i w urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Użytkownik na początku musi zdefiniować dyscyplinę sportu, jaką uprawia, a następnie preferowany czas ćwiczeń. Wówczas na interaktywnej mapie Google’a wyświetlą się użytkownicy w jego okolicy o podobnych preferencjach. Ponadto dzięki zintegrowaniu aplikacji z Facebookiem sportowcy mogą się wcześniej poznać.

Na pomysł programu Dropsport wpadła dwójka studentów z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Aplikacja jest bezpłatna i dotychczas doczekała się ponad stu pobrań.

Źródło: Gazeta.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
seth zal mi ciebie, poszukaj zrozumienia na forum dla piekarzy.

@konto Rzeczywiście tego typu aplikacje raczej nie są dla ciebie. Śledzenie gps-em trasy jaką pokonuje sztanga jest średnio atrakcyjne, chyba że piszesz o targaniu swojego brzuchala po schodach.

@poldebilizm Ja również rodziłem się w socrealiach i również charatałem w gałę i dalej charatam, tyle że zamiast szmacianki mamy już pożądną piłkę, zamiast pepegów biegamy w solidnych butach, a zamiast dziurawego boiska asflatowego mamy ogólnodostępnego orlika. Czasy się zmieniają.

hahaha faktycznie, komus moze zalezec ze podnioslem 102,5 kg dzisiaj na silowni :) a to dobre

Nic nowego. Od dawna funkcjonuje coś takiego jak Endomondo, czyli aplikacja którą można skojarzyć ze swoim kontem na Twarzoksiążce. Rzecz przydatna, bo można prześledzić trase jaką się przebyło podczas clubbingu poprzedniego wieczora. To dla tych, którzy miewają problemy z pamięcią. A mówiąc serio, to tego typu aplikacje działają motywująco, poprzez fakt, że każdy może śledzić twoje osiągnięcia sportowe... lub ich brak.

CZYSTA BRUDNA PRAWDA zyje sie szybciej ale tez leniwiej. faktycznie nudzic sie w domu przy facebooku a nudzic sie na boisku z kumplami i "charatac w gałe" to wole sie nudzic na boisku

sport no to jest ewolucja, zyje sie szybciej, wiecej w krotszym czasie sie robi. dobrze ze jeszcze sa ludzie ktorzy uprawiaja sport - to jest klasyka. dawniej sie listy pisało...miłosne, a teraz te majle - dziadostwo...:)

cały czas na boisku no i widzisz jakie nudne mieliście to dzieciństwo - ile można siedzieć na boisku i grac w piłkę - teraz dzieciaki mają dużo możliwości i po prostu zazdrościsz

caly czas to przytaczam urodzilem sie przed zmiana ustrojowa, kiedy dorastalem nikt nawet nie myslal o telefonach, aplikacjach , androidach etc. NIKT NIE MIAL TELEFONU, GADU GADU, ALE WSZYSCY WIEDZIELI GDZIE NAS SZUKAC - NA BOISKU. do czego sami doprowadzilismy - widzicie to ? zeby pograc w pilke trzeba kupic telefon z androidem do tego internet, aplikacje itd. kiedys za 20 zl ta sprawe zalatwiala szmacianka pilka biedronka z bazaru...

Na jeszcze lepszy pomysł wpadło Miej­skie Przed­się­bior­stwo Wodo­cią­gów i Kana­li­za­cji w Jaworz­nie, które parę miesięcy temu zaprezentowało aplikację "Gdzie jest moja kupa", która pokazywała na żywo, na mapie, którędy kupa po spuszczeniu wody płynie do oczyszczalni. Po co babrać się w jakichś operatach, jak można niezłe pieniądze na gów...ej mapie zarobić.

pomysł Spoko pomysł! Gratuluje!

11 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt