wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-01-31| GIS, Teledetekcja, Software

Bentley Pointools już w sprzedaży

Portfolio firmy Bentley Systems rozszerzyło się o aplikację Bentley Pointools V8i do wizualizacji oraz analizy danych pochodzących ze skanowania laserowego.


Bentley Pointools już w sprzedaży

Bentley Pointools V8i to oprogramowanie Pointools Edit rozbudowane o wstążkowy interfejs użytkownika (znany m.in. z pakietu MS Office) i kilka nowych narzędzi. Aplikacja umożliwia:
• import chmury punktów w różnych formatach,
• zaawansowane narzędzia do wizualizacji danych, m.in. tworzenie filmów, generowanie cieniowania czy eksport obrazów chmury w rzucie perspektywicznym lub ortograficznym,
• analizę chmury, np. poprzez dzielenie punktów na różne kategorie lub wykrywanie konfliktów (clash detection).

W ocenie jednego z użytkowników aplikacji, Bruna Van Bastelaere’a – współwłaściciela belgijskiej firmy Teccon, zaletą Bentley Pointools V8i jest możliwość płynnej wizualizacji nawet miliardów punktów, i to na zwykłym laptopie.

Oprócz Pointools V8i firma Bentley udostępniła na internetowej witrynie iWare Apps dwie darmowe aplikacje: Bentley Pointools PODcreator oraz Bentley Pointools View. Pierwsza służy o konwersji chmury punktów do formatu POD, w którym dane te mogą być dalej edytowane w innych programach pakietu Bentleya. Pointools View służy z kolei do przeglądania danych LiDAR, wykonywania pomiarów oraz dodawania adnotacji.

Premiera tych trzech aplikacji jest konsekwencją przejęcia w 2011 roku przez Bentleya brytyjskiej firmy Pointools. Umożliwiło to wprowadzenie do oprogramowania tej korporacji wielu narzędzi do obsługi chmur punktów. Bentley zapowiada jednak, że na tym nie koniec. Wkrótce jego programy mają być rozbudowane o narzędzie Clash Resolution Visa do wykrywania konfliktów i ich wizualizacji, np. w środowisku MicroStation.

Źródło: Bentley Systems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS