Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-01-30| GIS, Teledetekcja, Software

Nowości spod znaku Geomagic

Amerykańska firma Geomagic zaprezentowała wersje 2013 swoich aplikacji do modelowania w trzech wymiarach, a także wprowadziła do sprzedaży nowy produkt.


Nowości spod znaku Geomagic

Udoskonalając istniejące aplikacje Geomagic Qualify, Qualify Probe, Studio oraz Wrap, producent postawił przede wszystkim na jeszcze większą automatyzacją przetwarzania danych, a także na lepsze możliwości dopasowania jej do własnych potrzeb – przede wszystkim za pomocą skryptów w języku Python.
Np. w aplikacjach Qualify i Probe, mających zastosowanie przede wszystkim w metrologii, Python może ułatwiać tworzenie protokołów kontroli, raportowanie czy dostęp do modeli CAD. W aplikacji Geomagic Studio 2013 przyspiesza natomiast transformację danych pochodzących ze skanera laserowego do trójwymiarowych cyfrowych modeli.

Ponadto w programie Qualify dodano narzędzia QuickFeature i QuickProbe umożliwiające szybki pomiar wytwarzanych części jeszcze w trakcie ich automatycznej inspekcji.
Geomagic Wrap zaprojektowano natomiast z myślą o artystach, filmowcach, archeologach i inżynierach chcących tworzyć cyfrowe modele 3D na podstawie fizycznych obiektów. W wersji 2013 aplikację tę wzbogacono o wiele narzędzi z aplikacji Geomagic Studio, np. AutoSurface do automatycznej digitalizacji płaszczyzn, a także Repair Patches, Construct Grids oraz Fit Surfaces.

Geomagic Freeform jest z kolei rozwiązaniem do modelowania bardzo złożonych i szczegółowych powierzchni (np. organizmów) z wykorzystaniem jednej z czterech metod: voxeli, poligonów, powierzchni NURBS lub tzw. subdivision surfaces. Wersję 2013 wyróżnia m.in. narzędzie Manual Pattern Piece, które pozwala modelować obiekt z wykorzystaniem „wirtualnych kawałków gliny”. Według zapewnień producenta może ono przyspieszać pracę nawet dwukrotnie.

Nowością w portfolio Geomagic jest aplikacja Spark do inżynierii odwrotnej. Jak zachwala ją producent, jest to połączenie oprogramowania do edycji chmur punktów ze skanowania laserowego z rozwiązaniem CAD-owskim bazującym na platformie SpaceClaim.

Źródło: Geomagic, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS