wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-19| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Software, Instytucje

NASA i Google zawarły umowę o współpracy


Firma Google oraz Ames Research Center należące do NASA podpisały umowę dotyczącą wspólnej pracy nad technicznymi zagadnieniami związanymi m.in. z zarządzaniem wielkoskalowymi danymi, a także z dystrybucją danych.

Pierwszym zadaniem, które w ramach tej współpracy zostanie zrealizowane będzie udostępnienie najbardziej użytecznych danych NASA przez internet. Będą to wizualizacje w czasie rzeczywistym obejmujące m.in. prognozę pogody, wysokorozdzielcze dane trójwymiarowe Księżyca i Marsa, śledzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu każdy internauta będzie mógł odbyć wirtualną podróż na Marsa, a przede wszystkim dowiedzieć się, jakimi zagadnieniami zajmuje się NASA. Udostępnienie danych w aplikacji Google Earth spowoduje, że będzie ona bardziej zrozumiała dla zwykłego odbiorcy. Dotychczas informacje pozyskiwane przez NASA były często zrozumiałe i dostępne jedynie dla wąskiego grona specjalistów.
Umowa jest także dowodem na możliwości zgodnej współpracy między firmą prywatną a sektorem publicznym. Ustalane są szczegóły dotyczące prowadzenia badań, tworzenia produktów oraz prowadzenia projektów edukacyjnych.

Źródło: NASA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Co do dytrybucji/rozpowszechniania danych przez Google... to może być dobry pomysł o ile każdy będzie mógł z nich skorzystać bez żadnych ograniczeń. Źle by się stało gdyby dane public-domain z NASA były dostępne jedynie przez komercyjną i zamkniętą aplikację Google Earth.
odpowiedz zgłoś
powtórne wynajdywanie koła... wizualizacje w czasie rzeczywistym obejmujące m.in. prognozę pogody, wysokorozdzielcze dane trójwymiarowe Księżyca i Marsa, śledzenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Ale NASA ma już taki program! World Wind daje dostęp do wszystkich ww. rzeczy (+ do wielu wielu innych)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS