Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-19| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Software

Departament Zarządzania Kryzysowego USA wybrał rozwiązania firmy ESRIAmerykański Departament Zarządzania Kryzysowego (Department of Homeland Security) i firma ESRI podpisały umowę licencyjną na wdrożenie systemu GIS typu enterprise, który pozwoli na korzystanie z pełnego spektrum oprogramowania systemów informacji geograficznej ESRI w tym departamencie.

Zawarcie umowy pozwoli departamentowi na wykorzystanie systemów informacji geograficznej m.in. w reagowaniu na sytuacje kryzysowe, do obrony granic państwa, a także do kontroli handlu i transportu. Wdrożona zostanie nieograniczona liczba licencji większości z oferowanego przez ESRI oprogramowania. Przeprowadzone zostaną także szkolenia dla pracowników Departamentu Zarządzania Kryzysowego. Podstawą wdrażanej technologii jest oprogramowanie ArcGIS, stanowiące otwartą i interoperacyjną platformę umożliwiającą zaawansowaną wizualizację, tworzenie produktów kartograficznych, analiz przestrzennych, zarządzanie danymi geograficznymi itp. ArcGIS jest w pełni zgodny z architekturą i systemami działającymi w Departamencie Zarządzania Kryzysowego i stanowi kompletny systemem do tworzenia, udostępniania i wykorzystywania informacji geograficznych.

Źródło: ESRI Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS