wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-15| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Software

Politechnika Warszawska 3D w Google’ach


Studenci specjalności Systemy Informacji Przestrzennej Wydziału Geodezji i Kartografii wykonali opracowanie – wizualizację trójwymiarową terenu Politechniki Warszawskiej.

Opracowanie ściągnąć można ze strony internetowej Wydziału Geodezji i Kartografii PW, a uruchamia się go w aplikacji Google Earth. Do jego oglądania niezbędna jest nowa wersja tej aplikacji – Google Earth 4. W najbliższym czasie projekt będzie rozwijany.

Waldemar Izdebski


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Prezent Wesołych Świąt studenty! Pod choinkę przyniosę wam książkę telefoniczną do wyuczenia na pamięć, a za rok sprawdzę czy się nauczyliśta. A jak nie nauczyliśta to rózga!
odpowiedz zgłoś
Gdzie ? Po za tym trochę pragmatyzmu w tym projekcie by nie zaszkodziło. Ale tak ogólnie to plus za inicjatywę+
odpowiedz zgłoś
Gdzie ? A mi się wydaje, że Google Earth nie rozwija zbyt dobrze swojego projektu i jedynie co osiągnie to możliwość reklamowania różnych instytucji i firm za pomocą swojego programu albo wprowadzanie będą małe projekty takie jak ten z Politechniki Warszawskiej nie tworzące spójnego środowiska. Po za tym ..
odpowiedz zgłoś
Riposta A co ty zrobiłeś realisto? Przedstawienie w postaci 3D można było już od wielu lat zrobić bez udziału google earth, choćby w 3D Max Studio.
odpowiedz zgłoś
Ciekawe czy Kierownik kiedykolwiek zrobił coś konstruktywnego, czy zajmuje się jedynie krytykowaniem innych... Jak dla mnie, to opracowanie pokazuje, że studenci nie tylko studiują ale także czasem wykonują kawałek dobrej pracy. Plus dla studentów!
odpowiedz zgłoś
Jakie godziny Chyba 0,5 godziny spędzone nad robieniem modelu, ja was znam studenty, lenie patentowane, nic tylko piwo w głowie. Studenci a nie rozgarnięci!
odpowiedz zgłoś
Ładne A mi się to bardzo podoba. Nie wiedziałem, że jest możliwość tworzenia tak realistycznych modeli i umieszczania ich w Google Earth. Fajna sprawa. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
Wnętrze Spokojnie! Przyjdzie też czas na wnętrze. :) Wbrew pozorom doprowadzenie budynków, do takiego stanu w jakim są teraz to sporo pracy i wiele godzin spędzonych zarówno przed monitorem, jak i pod gołym niebem podczas dokumentowania wyglądu zewnętrznego budowli... :)
odpowiedz zgłoś
A wnętrze A co z wnętrzem budynków?
odpowiedz zgłoś
Panie Waldku Pan sie nie boi, 2/3 PW za Panem stoi:)
odpowiedz zgłoś
Dziewictwo Studenci dbają o dziewictwo studentek? Chyba bardziej o jego brak... ;p
odpowiedz zgłoś
Pomocy Jeżeli mi nikt nie pomoże to pochodnia zapłonie!!!
odpowiedz zgłoś
Dziewictwo O dziewictwo studentek PW dbamy my - studenci PW :) A może coś ładnego dorysować na GG?
odpowiedz zgłoś
Jakby nie patrzeć, ciekawy sposób prezentacji uczeli. Wielkie brawa za inicjatywę
odpowiedz zgłoś
Trzeba przyznać, że bardzo efektowne! Postarali się studenci. Ciekawe kiedy pojawią się kolejne opracowania...
odpowiedz zgłoś
komin Komin już jest - rzeczywiście teraz jest lepiej. Z uwagi jednak na znaczenie przestrzenne i symbolikę budowli musimy zrobić go bardziej realistycznie.
odpowiedz zgłoś
Jak widzę nikt nie martwi się o dziewictwo studentek PW a to powazna sprawa.
odpowiedz zgłoś
Przecież napisano, że będzie to nadal rozwijane... więc i komin i fontanna zapewne będzie. Jak zwykle malkontenci się znajdą, a zróbcie coś sami...
odpowiedz zgłoś
dziewice Z tą przypowieścią jest trochę inaczej. To pochodnia figur na dachu Gmachu Głównego ma zapłonąć, jak cnotliwa studentka opuści mury tej uczelni... Kominy zostawmy w spokoju... ;)
odpowiedz zgłoś
całkiem ładne !
odpowiedz zgłoś
fontanna jest przecież przy gmachu Fizyki. Widać nawet na pierwszym zdjęciu (chyba).
odpowiedz zgłoś
komin Zgodnie z przypowieścią krążąca od dawnych lat komin miał się zawalic gdy jakaś studentka cnotliwie ukończy studia. Widocznie tak sie stało i komina nie ma.
odpowiedz zgłoś
A gdzie fontanna i komin??
odpowiedz zgłoś
23 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS