Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-14| GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje

Przetarg ARiMR na modernizację i aktualizację LPIS (dla 28 tys. km kw.)Zgodnie z treścią ogłoszenia zamieszczonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biuletynie Zamówień Publicznych dziś (14 grudnia) miało nastąpić otwarcie ofert w przetargu na „Modernizację i aktualizację baz danych Systemu Identyfikacji Działek Rolnych (LPIS), w tym opracowanie ortofotomapy oraz postaci wektorowej danych graficznych z integracją z częścią opisową dla obszaru około 28 000 km2”.

Niestety, wciąż trwa procedura weryfikacji wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie tego zamówienia (wpłynęło ich 9). Wcześniej, 13 listopada, do zamawiającego wpłynął protest Techmex SA dotyczący treści ogłoszenia o przetargu. Zarzucał on w nim, że niektóre zapisy zamieszczone w ogłoszeniu naruszają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zdaniem protestującego:
„1. wymóg jednoczesnego posiadania wykształcenia wyższego z geodezji i kartografii i uprawnień geodezyjno-kartograficznych nr 7 jest nadmierny i w żaden sposób nieuzasadniony,
2. wymóg przedłożenia zagranicznego certyfikatu operatora lotniczego potwierdzonego przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest niezgodny z polskim prawem”.
Zamawiający 4 grudnia protest odrzucił. Pełna treść protestu Techmeksu i odpowiedzi ARiMR są dostępne na stronie Agencji.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS