wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2013-01-02| GIS, Firma, Software

iGeoMap/ePODGIK w powiatach legionowskim i wągrowieckim

31 grudnia w dwóch powiatowych ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej: w Legionowie (woj. mazowieckie) i Wągrowcu (woj. wielkopolskie), uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK.


iGeoMap/ePODGIK w powiatach legionowskim i wągrowieckim

W województwie wielkopolskim taka technologia z powodzeniem funkcjonuje już m.in. w powiecie poznańskim od 2009 roku, gdzie obecnie ponad 70% prac jest zgłaszanych z wykorzystaniem internetu, a także w powiatach pilskim i szamotulskim.

W Polsce technologia wdrożona jest w 15 powiatach, a do tej pory zgłoszono przy jej użyciu i przygotowano automatycznie materiały dla prawie 180 tys. prac geodezyjnych. Aktualnie w serwisie zarejestrowanych jest 1345 firm geodezyjnych oraz 1677 geodetów uprawnionych. Wzrost wykorzystania technologii iGeoMap/ePODGiK w ostatnich 5 latach obrazuje poniższy wykres:Po elektronicznym wysłaniu zgłoszenia materiały do pracy przygotowywane są automatycznie przez pracujące w Ośrodku Dokumentacji oprogramowanie GEO-MAP.

Jednocześnie dla mieszkańców obu powiatów uruchomiono portale mapowe (legionowski.e-mapa.net oraz wagrowiecki.e-mapa.net) integrujące dane przestrzenne PODGiK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi przestrzennymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zgadzam sie z przedmowcami Pootwierdzam slowa przedmowcow w Osrodku po zadaniu pytania o zgloszenie pracy przez internet uslyszalem wymowne milczenie a pozniej ze system jeszcze nie jest do konca wdrozony i trzeba czekac..

Zgłoszenia w Legionowie Widząc pochlebne komentarze domyślam się ze żaden z Panów nie próbowała nawet pewnie zgłosić roboty w Legionowie przez tzw "internet". Niestety nikt w ośrodku nie wie jeszcze kiedy udostępni geodetom taka możliwość i jak to zwykle u nas w kraju bywa każą czekać :. Tak wiec informacja ta na dzień dzisiejszy jest nie prawdziwa i wymaga jednego komentarza NIE DZIAŁA e-podgik w Legionowie Pozdrawiam

korzystna zmiana Widac że zmiana w 2004 r Geodety Powiatowego w Legionowie opłacała się. Za to Warszawa ma to co przyjeła.8 lat i nic.To porażka. Mozna zaliczyć jako muzeum to w czołówce Kraju

Legionowo? Jestem w szoku! Myślałem, że nigdy tego nie zrobią w tym podgik. Pozdrawiam noworocznie i trzymam kciuki za inicjatywę.

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS