wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2013-01-02| GIS, Firma, Software

iGeoMap/ePODGIK w powiatach legionowskim i wągrowieckim

31 grudnia w dwóch powiatowych ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej: w Legionowie (woj. mazowieckie) i Wągrowcu (woj. wielkopolskie), uruchomiono obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych przez internet w technologii iGeoMap/ePODGiK.


iGeoMap/ePODGIK w powiatach legionowskim i wągrowieckim

W województwie wielkopolskim taka technologia z powodzeniem funkcjonuje już m.in. w powiecie poznańskim od 2009 roku, gdzie obecnie ponad 70% prac jest zgłaszanych z wykorzystaniem internetu, a także w powiatach pilskim i szamotulskim.

W Polsce technologia wdrożona jest w 15 powiatach, a do tej pory zgłoszono przy jej użyciu i przygotowano automatycznie materiały dla prawie 180 tys. prac geodezyjnych. Aktualnie w serwisie zarejestrowanych jest 1345 firm geodezyjnych oraz 1677 geodetów uprawnionych. Wzrost wykorzystania technologii iGeoMap/ePODGiK w ostatnich 5 latach obrazuje poniższy wykres:



Po elektronicznym wysłaniu zgłoszenia materiały do pracy przygotowywane są automatycznie przez pracujące w Ośrodku Dokumentacji oprogramowanie GEO-MAP.

Jednocześnie dla mieszkańców obu powiatów uruchomiono portale mapowe (legionowski.e-mapa.net oraz wagrowiecki.e-mapa.net) integrujące dane przestrzenne PODGiK (takie jak ewidencja gruntów i budynków) z danymi przestrzennymi gmin dotyczącymi głównie prowadzonej przez nie urzędowej numeracji adresowej.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
zgadzam sie z przedmowcami Pootwierdzam slowa przedmowcow w Osrodku po zadaniu pytania o zgloszenie pracy przez internet uslyszalem wymowne milczenie a pozniej ze system jeszcze nie jest do konca wdrozony i trzeba czekac..

Zgłoszenia w Legionowie Widząc pochlebne komentarze domyślam się ze żaden z Panów nie próbowała nawet pewnie zgłosić roboty w Legionowie przez tzw "internet". Niestety nikt w ośrodku nie wie jeszcze kiedy udostępni geodetom taka możliwość i jak to zwykle u nas w kraju bywa każą czekać :. Tak wiec informacja ta na dzień dzisiejszy jest nie prawdziwa i wymaga jednego komentarza NIE DZIAŁA e-podgik w Legionowie Pozdrawiam

korzystna zmiana Widac że zmiana w 2004 r Geodety Powiatowego w Legionowie opłacała się. Za to Warszawa ma to co przyjeła.8 lat i nic.To porażka. Mozna zaliczyć jako muzeum to w czołówce Kraju

Legionowo? Jestem w szoku! Myślałem, że nigdy tego nie zrobią w tym podgik. Pozdrawiam noworocznie i trzymam kciuki za inicjatywę.

4 komentarze



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt