Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-12-27| GIS, Mapy, Instytucje

Polskie zabytki w wersji mobilnej

Narodowy Instytut Dziedzictwa przygotował bezpłatną aplikację „Zabytki w Polsce” na urządzenia mobilne z systemem Android. Dokładnie określa ona umiejscowienie obiektów zabytkowych w najbliższej okolicy użytkownika, udostępnia również najważniejsze informacje na temat danego zabytku opracowane przez ekspertów NID.


Polskie zabytki w wersji mobilnej

Darmową aplikację w wersji pilotażowej można pobrać bezpłatnie na stronie Google Play, wpisując hasło „Zabytki w Polsce Narodowy Instytut Dziedzictwa”. Zawiera ona informacje o 168 zabytkach w Polsce – pomnikach historii, wybranych stanowiskach archeologicznych, a także niektórych zamkach. Baza danych ulega jednak systematycznej rozbudowie. Docelowo ma dostarczać użytkownikom informacji na temat wszystkich obiektów znajdujących się w państwowym rejestrze zabytków nieruchomych.

Aplikacja jest wersją mobilną niedawno uruchomionej strony NID e-zabytek.nid.pl. Wkrótce będzie także dostępna na urządzenia pracujące w systemie operacyjnym iOS.

Jest to odpowiedź Narodowego Instytutu Dziedzictwa na rosnące zainteresowanie polskimi zabytkami. „Zabytki w Polsce” dedykowane są nie tylko miłośnikom zabytków, lecz wszystkim osobom, które mają w planach zwiedzanie, a nie chcą zabierać na wyjazd ciężkich przewodników. Aplikacja informuje o dokładnej lokalizacji, a także oszacowuje odległość dzielącą użytkownika od wybranego obiektu. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat danego zabytku czy miejsca, mają do dyspozycji współczesne oraz archiwalne zdjęcia, a także szczegółowe opisy przygotowane przez ekspertów na co dzień zajmujących się ochroną dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Źródło: NID


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama