wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2012-12-20| GIS, Mapy, Software

MrSID w Photoshopie

Firma Avenza System Inc. wydała nową wersję oprogramowania Geographic Imager do edycji danych GIS w środowisku aplikacji graficznej Adobe Photoshop.


MrSID w Photoshopie
Nowe możliwości oprogramowania Geographic Imager 4.1 to m.in.:
• zapis danych do formatu rastrowego MrSID;
• wsparcie dla importu plików w formacie BSB (skompresowany format rastrowy);
• możliwość implementowania modeli wysokościowych jako pojedynczych, indywidualnych warstw i ustawiania dla nich przeźroczystości.

Geographic Imager rozszerza możliwości oprogramowania Adobe Photoshop poprzez narzędzia i technologie niezbędne do importu, edycji i przetwarzania danych rastrowych, m.in. zdjęć lotniczych i satelitarnych czy cyfrowych modeli terenu (NMT, NMPT). Program działa na zasadzie wtyczki (plug-in), przez co użytkownik może operować wszystkimi standardowymi narzędziami w Adobe Photoshop (przeźroczystość, kadrowanie, zmiana jasności i kontrastu itp.) przy jednoczesnym zachowaniu georeferencji. Ponadto Geographic Imager pozwala na eksport danych przestrzennych do formatów danych rastrowych, w tym GeoTIFF i geoprzestrzennych plików PDF.

Wyłącznym dystrybutorem oprogramowania Avenza System Inc. w Polsce jest firma ProGea Consulting z Krakowa.

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt