Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-18| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Powiat janowski zbuduje SIP

W niedawno rozstrzygniętym konkursie lubelskiego Regionalnego Programu Operacyjnego starostwo w Janowie Lubelskim otrzymało 2,2 mln zł na budowę powiatowego systemu informacji przestrzennej. Na co konkretnie je wyda?


Powiat janowski zbuduje SIP

Jak informuje na swojej stronie starostwo, w ramach projektu wartego 2,6 mln zł przetworzone zostaną analogowe dane z lokalnego ośrodka dokumentacji do postaci cyfrowej. Poza tym wykonawcy geodezyjni będą mieli możliwość elektronicznego zgłaszania prac geodezyjno-kartograficznych, natomiast obywatele zyskają możliwość przeglądania map w internecie. Digitalizacją mapy zasadniczej w pierwszej kolejności zostaną objęte gminy Batorz, Dzwola, Modliborzyce oraz Janów Lubelski. W ramach zadania zostanie zakupiony sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie. Realizacja projektu pozwoli ponadto dostosować zasób do obowiązujących przepisów prawnych.

Prace mają ruszyć w maju 2013 roku i zakończyć się do grudnia 2014 r.

Źródło: SP w Janowie Lub., JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS