Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-18| Geodezja, Prawo, Instytucje

SGP o samorządzie zawodowym

12 grudnia w Warszawie odbyło się zebranie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, w trakcie którego debatowano m.in. o konieczności powołania samorządu zawodowego geodetów.


SGP o samorządzie zawodowym

Jak można przeczytać w relacji opublikowanej na stronie SGP, uczestnicy spotkania wyrazili przekonanie, że nie należy popierać tworzenia kolejnych organizacji geodezyjnych, ale dążyć do jednoczenia środowiska. Dlatego Stowarzyszenie deklaruje chęć włączenia się w inicjowaną przez Geodezyjną Izbę Gospodarczą dyskusję nad utworzeniem samorządu. W ocenie Krzysztofa Ciska to właśnie SGP, po włączeniu do niego przedstawicieli pozostałych organizacji geodezyjnych, może pełnić taką funkcję. Stanisław Cegielski zauważył ponadto, iż Senat przygotowuje ustawę o zrzeszeniach, należy więc zadbać o wprowadzenie do niej korzystnych dla branży geodezyjnej zapisów o stowarzyszeniach naukowo-technicznych.

Na zebraniu oprócz spraw organizacyjnych dyskutowano ponadto o: deregulacji zawodu geodety i kartografa (w trakcie niedawnego wysłuchania publicznego ws. ustawy deregulacyjnej SGP zgłosiło propozycję dołączenia do niej zapisu o obowiązku zawodowego kształcenia ustawicznego), kształceniu specjalistów w tej branży czy nowych standardach. W posiedzeniu udział wziął główny geodeta kraju Kazimierz Bujakowski, który zapowiedział, że w 2013 roku za pośrednictwem GUGiK na rynek geodezyjny ma trafić około 100 mln zł. Ponadto siedmiu członkom SGP nadano Diamentową Odznakę Honorową, a czterem przyznano godność „Zasłużonego seniora SGP”.

Źródło: SGP, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS