Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-13| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

Zwierzę wyrządziło szkody? Potrzebny wyrys!

Nawet po 100 zł muszą zostawiać w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej właściciele pól zniszczonych przez dziką zwierzynę – alarmuje portal Poranny.pl.


Zwierzę wyrządziło szkody? Potrzebny wyrys! <br />
fot. Wikipedia/Kosiarz-PL
fot. Wikipedia/Kosiarz-PL

Zgodnie z wymogami ustanowionymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przy ubieganiu się o odszkodowanie za tzw. szkody łowieckie, rolnik musi udowodnić, że to on jest właścicielem działki. A jak tłumaczy Ewa Kulikowska, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, tylko wyrys z ewidencji gruntów pozwala to stwierdzić.

Poszkodowani rolnicy argumentują jednak, że jeden wyrys kosztuje 12 zł, a że zwierzęta często wyrządzają szkody na kilku polach jednocześnie, nie raz trzeba wykładać nawet po 100 zł. I to przy każdym podaniu, a czasem jeden rolnik składa ich kilka w roku. W wielu przypadkach właściciel gruntu musi więc wyłożyć niewiele mniej niż wynosi odszkodowanie. Oburzenie jest tym większe, że w rozporządzeniu ministra środowiska regulującym te kwestie o wyrysach nie ma mowy. Dlatego rolnicy zapowiadają dalszą walkę o zmianę nieżyciowych regulacji.

Źródło: Poranny.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS