wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2012-12-13| GNSS, Mapy, Software

Mapy Google'a dla iPhone'a gotowe

W sklepie internetowym AppStore dostępna jest już darmowa aplikacja mapowa Google’a dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS.


Mapy Google'a dla iPhone'a gotowe

Program jest kompatybilny z urządzeniami iPhone oraz iPod Touch (IV generacji) wyposażonymi w system iOS 5.1 lub wyższy. Dostępny jest dla 40 krajów, w 29 językach (także po polsku). Aplikacja oferuje m.in. wektorowe mapy z możliwością ustawienia widoku 2D i 3D, nawigację „zakręt po zakręcie” z komendami głosowymi, informacje o natężeniu ruchu drogowego i komunikacji publicznej czy 80 mln punktów użyteczności publicznej.

Dlaczego Google Maps dostępne są dla urządzeń Apple’a dopiero teraz? Przypomnijmy, że wcześniej były wykorzystywane w domyślnej aplikacji mapowej dla iPhone’ów oraz iPadów. Wprowadzając system operacyjny iOS 6, Apple zrezygnował z Google Maps i postawił na program z własnymi danymi – jak się szybko okazało, pozostawiającymi wiele do życzenia. Google początkowo twierdził, że ma zamiaru tworzyć własnej aplikacji mapowej dla systemu iOS. W listopadzie br. do mediów wyciekła jednak informacja, że właśnie trwają jej testy.

Źródło: blog Google LatLong, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt