wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-12| GIS, Firma, Software

GIS pomoże trafić do potrzebujących

Rząd Stanów Zjednoczonych przeznaczy 25 mln dolarów na stworzenie międzynarodowego centrum, które ma zwiększyć efektywność programów humanitarnych. Pomoże w tym m.in. oprogramowanie GIS.


GIS pomoże trafić do potrzebujących <br />
fot. AidData
fot. AidData
AidData Center for Development Policy uzyskało 5-letnią dotację od United States Agency for International Development (USAID). Za 25 mln dolarów ma powstać instytucja skupiająca międzynarodowe grono specjalistów z różnych dziedzin (geografów, lekarzy, ekonomistów, politologów, informatyków, statystyków itp.), którzy mają zwiększyć transparentność oraz skuteczność programów pomocowych USAID i współpracujących z nią organizacji.

Ważnym narzędziem do realizacji tych zadań będzie technologia GIS, którą dostarczy firma Esri. Zapewni ona nie tylko oprogramowanie (m.in. ArcGIS Online), ale także dane przestrzenne, usługi sieciowe i wsparcie techniczne. Dzięki temu pracownicy AidData będą mogli śledzić na mapach przebieg poszczególnych programów pomocowych oraz ich skutki. Część warstw będzie ogólnodostępna.

AidData Center for Development Policy to instytucja typu joint venture pomiędzy College of William & Mary w Williamsburgu, Brigham Young University, University of Texas w Austin, Development Gateway oraz Esri Inc.

Źródło: Esri Inc., JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS