wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2012-12-10| GNSS, GIS, Mapy, Sprzęt, Software

Świat w zasięgu nadgarstka

Jeszcze w tym miesiącu na polski rynek trafi TwoNav Ultra – innowacyjna nawigacja outdoorowa od firmy Rikaline.


Świat w zasięgu nadgarstka

Urządzenie łączy w sobie między innymi odbiornik GPS/GLONASS, zintegrowany kompas i barometr. Kontrastowy, dotykowy ekran pozwala na swobodne korzystanie z aplikacji także w świetle słonecznym. Jego obudowa (spełniająca normę IP67) sprawia, że przetrwa nawet w ciężkich warunkach. Natomiast funkcja Track-Back ułatwi powrót nawet z najbardziej niedostępnych miejsc.

TwoNav Ultra jest pierwszą nawigacją outdorową, którą można swobodnie nosić na nadgarstku. Została zaprojektowana tak, aby pomagała poprawiać wyniki sportowców. Funkcje urządzenia pozwalają na indywidualne programowanie celu i obserwację postępów na wysokiej rozdzielczości mapach. Użytkownik sam może dostosować aplikację do swoich potrzeb. Ponadto ma możliwość wymiany danych za pośrednictwem Bluetooth, kart micro SD lub kabla micro USB.

Źródło: Rikaline


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ g. Jeszcze raz dzięki. Jesteś Gość. "Poguglowałem", znalazłem więcej. Ten "indoor positioning system" to trochę mało geodezyjny, ale ciekawostka jest.

indoorową można kupić w mięsnym, widziałem ostatnio

@LOL Ale masz coś do powiedzenia w temacie czy tylko coś tam sobie popiardujesz?heh

:) LOL^2, gdyby istnial serwis geo-mistrzowie.org na 100% bylibyscie na glownej...

indoor No w sumie jest tylko a) opiera się wtedy na nadajnikach wifi/gsm, a nie satelitach ( ew. jakieś systemy inercyjne) b) nie ma de facto standardu jak to jest w przypadku GPS c) to wszystko jest dopiero na etapie rozwoju W każdym razie niektóre sieci handlowe już coś takiego robią na smartfony i to raczej pójdzie w tę stronę. A dalej googlaj za "indoor positioning system (IPS)" :)

@ g. Dzięki za wyjaśnienie. A czy, tak dla równowagi, jest również nawigacja indorowa (indoor)? A jeśli tak, to czy miałaby służyć do nawigacji w budynkach?

outdoor Taka którą możesz zabrać na dłuższą wyprawę pieszą np. w góry - z dobrą baterią (kilkanaście-kilkadziesiąt godzin) i odporna na wodę, upadki itp. Do tego też bardziej rozbudowany zestaw funkcji niż w samochodowej czy takiej w komórce.

outdorowa Czy ktoś mógłby mi (może nie tylko mi?) wytłumaczyć co to jest nawigacja outdorowa? Z góry serdecznie dziękuję.

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt