wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2012-12-06| GIS, Software

GeoMedia nie do poznania

Jeszcze w tym roku firma Intergraph wypuści wersję 2013 desktopowej aplikacji GeoMedia. Najważniejszą i najlepiej widoczną zmianą w tym wydaniu będzie graficzny interfejs użytkownika.


GeoMedia nie do poznania

Producent zdecydował się wprowadzić znany m.in. z oprogramowania fotogrametrycznego ERDAS interfejs wstążkowy, w którym narzędzia grupowane są logicznie w poszczególnych „wstążkach”. Dodatkowo znacząco zmodernizowano mechanizm wyświetlania danych. Co, zdaniem specjalistów z Intergraph, przykładowo przy pracy na ponad 500 tys. obiektach, pozwala skrócić czas wyświetlenia mapy z 1,5 minuty nawet do kilku sekund.

W aplikacji usprawniono także etykietowanie obiektów geograficznych. Do wyboru są zarówno etykiety statyczne, jak i dynamiczne. W tym drugim przypadku pozycjonują się one automatycznie na mapie w zależności od skali i układu sąsiednich elementów graficznych, z wykorzystaniem złożonych algorytmów, znanych do tej pory wyłącznie ze specjalistycznego oprogramowania. Dzięki integracji z programem serwerowym ERDAS Apollo w środowisku GeoMedia 2013 możliwie będzie ponadto sprawne przeszukiwanie katalogów danych rastrowych.

Źródło: Intergraph, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt