wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2012-12-05| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Skaner najwyższych lotów od Optecha

Nawet 5 km ponad ziemią może pracować Pegasus HA500 ALTM – najnowszy lotniczy system pomiarowy kanadyjskiej firmy Optech.


Skaner najwyższych lotów od Optecha

Dla porównania starszy skaner z serii Pegasus mógł mierzyć z wysokości do 2,5 km, a w zaprezentowanym w tym roku modelu Orion H300 poprzeczkę tę podniesiono do 4 km.

– Nasi klienci oczekiwali aktywnego sensora działającego zarówno w dzień, jak i nocy, który nie tylko zapewnia gęste dane z dużego pułapu, ale także zapewnia wysoką precyzję i dokładność pomiaru oraz penetrację roślinności. HA500 jest odpowiedzią na te potrzeby – powiedział Michael Sitar, menedżer produktów lotniczych w Optechu.

Pegasus HA500 ALTM składa się z dwóch laserów zintegrowanych z fotogrametryczną cyfrową kamerą o matrycy 60 Mpx. Oferuje ponadto innowacje wprowadzone niedawno do lotniczych skanerów serii Orion, a więc: wyświetlanie chmury punktów w czasie rzeczywistym (co umożliwia jej weryfikację jeszcze w trakcie lotu) czy generowanie w trakcie zbierania danych plików LAS wraz z georeferencją.

Źródło: Optech, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt