Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-12| GNSS, Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Instytucje

Zdjęcia ze SPOT-ów dla amerykańskich uczelni


Uniwersytet Kalifornijski położony w mieście Santa Barbara zawarł umowę z prywatną firmą Terra Image USA. Dzięki niej naukowcy akademiccy będą mieli dostęp do wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych za znacznie niższą cenę.

Obrazy te były do tej pory dostępne w cenie od 2400 do 7800 dolarów za scenę w formie cyfrowej. W ramach zawartego porozumienia obniżono tę kwotę niemal o 90%. Umożliwi to badaczom śledzenie zmian na powierzchni Ziemi (Stanów Zjednoczonych i Kanady) – m.in. obserwację pokrycia terenu, rozwoju rolnictwa, zmian w rejonach zamieszkanych przez człowieka, monitorowanie klęsk żywiołowych. Dostęp do danych archiwalnych pozwoli prowadzić analizy i porównania. Zdjęcia zapewniane przez firmę Terra Image USA pochodzą z francuskich satelitów SPOT.
Już od czerwca 2005 roku Uniwersytet Kalifornijski współpracuje z Terra Image USA. Od tamtej pory około 40 pracowników uczelni miało dostęp do danych satelitarnych dla celów badawczych. Nowe porozumienie, podpisane 1 grudnia 2006 roku, rozszerzyło warunki współpracy. Pracownicy naukowi dowolnej uczelni amerykańskiej będą mieli swobodny dostęp do zbioru zdjęć na zasadzie subskrypcji.

Źródło: GIS development


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS