wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-12| GNSS, Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Instytucje

Zdjęcia ze SPOT-ów dla amerykańskich uczelni


Uniwersytet Kalifornijski położony w mieście Santa Barbara zawarł umowę z prywatną firmą Terra Image USA. Dzięki niej naukowcy akademiccy będą mieli dostęp do wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych za znacznie niższą cenę.

Obrazy te były do tej pory dostępne w cenie od 2400 do 7800 dolarów za scenę w formie cyfrowej. W ramach zawartego porozumienia obniżono tę kwotę niemal o 90%. Umożliwi to badaczom śledzenie zmian na powierzchni Ziemi (Stanów Zjednoczonych i Kanady) – m.in. obserwację pokrycia terenu, rozwoju rolnictwa, zmian w rejonach zamieszkanych przez człowieka, monitorowanie klęsk żywiołowych. Dostęp do danych archiwalnych pozwoli prowadzić analizy i porównania. Zdjęcia zapewniane przez firmę Terra Image USA pochodzą z francuskich satelitów SPOT.
Już od czerwca 2005 roku Uniwersytet Kalifornijski współpracuje z Terra Image USA. Od tamtej pory około 40 pracowników uczelni miało dostęp do danych satelitarnych dla celów badawczych. Nowe porozumienie, podpisane 1 grudnia 2006 roku, rozszerzyło warunki współpracy. Pracownicy naukowi dowolnej uczelni amerykańskiej będą mieli swobodny dostęp do zbioru zdjęć na zasadzie subskrypcji.

Źródło: GIS development


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
90 % taniej . a u nas robią LPIs na nieaktualnych podkładach z rozdzielczością przydatną do niczego... w odcieniach szarości... w których widać jak w nocy :).. a GuGik tym aktualizuje ewidecnję . haha :) dobre
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS