wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-12-03| GIS, Sprzęt, Przetargi

Utrzymanie Geoportalu 2 za 2,7 mln zł

Po ponad pół roku procedury przetargowej Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął przetarg na utrzymanie infrastruktury Geoportalu 2.


Utrzymanie Geoportalu 2 za 2,7 mln zł
W postępowaniu o szacunkowej wartości nieco ponad 7 mln zł netto (z czego 4,6 mln zł to zamówienie podstawowe) wpłynęły trzy oferty. Kryteriami ich oceny były cena i techniczno-jakościowe opracowanie koncepcji (po 50%). Najkorzystniejszą ofertę (o wartości 2,7 mln zł) zdaniem GUGiK złożyła firma Royal Software Consulting z Warszawy. Pozostałe przedstawiły spółki Asseco Poland (dostała 61/100 pkt) oraz Comarch Polska (49 pkt).

Czego konkretnie dotyczy ten przetarg? Jak tłumaczy zamawiający, konieczność modernizacji systemów informatycznych wynika w szczególności z włączenia do Geoportalu Uniwersalnego Modułu Mapowego (umożliwiającego m.in. świadczenie usług Straży Pożarnej, Policji, Centrum Powiadamiania Ratunkowego itp.). W związku z tym potrzebne jest wsparcie w zakresie: utrzymania środowisk przetwarzania, administracji produktów, zarządzania parametrami jakościowymi usług, stopniowego przekazywania wiedzy potrzebnej do wykonywania powyższych zadań na rzecz pracowników CODGiK. Elementem zamówienia jest również organizacja warsztatów oraz realizacja prac o charakterze analitycznym, projektowym i konfiguracyjnym oraz związanych z utrzymaniem i konfiguracją dodatkowych systemów pomocniczych wykorzystywanych dla Geoportalu. Termin realizacji tych prac wyznaczono na 18 miesięcy.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bez komentarza My tu gadu gadu jak się marnotrawi pieniądze,a GUGiK śle nowego newsa jak to Geoportal 2 jest wzorem wykorzystania unijnych funduszy. Tylko tak naprawdę to całe mydlenie oczu audytorom jak jest dobrze, odbije się kiedyś pijacką czkawką wtedy gdy się okazuje , że ; a) dane katastralne w geoportalu są lekko nieświeże i nie wiążące (geoportal z o.o.) b) reklamowane węzły SDI nie powszechnie akceptowane i nie gwarantują przepływu informacji, c) metoda kija i marchewki (podpisz porozumienie z GGK na SDI,ZSIN ipt. a dostaniesz kasę na realizację zadań które na ciebie nałożyłem) była dobra w okresie minionym (w tym rewolucji bolszewickiej), a dzisiaj każdy szanujący się decydent ma możliwość wyboru rozwiązania. d)ten wspaniały geoportal proponuje kilka wersji granic działek, ale oczywiście w geoportalu działka z powiatu A w cale nie musi graniczyć z sąsiadującą działką z powiatu B, ponieważ między nimi musi istnieć CZARNA DZIURA, w której utopi się owe 103 mln złotych.I to by było na tyle.

GUGiK Nie dziwie sie, ze cię trafiło kolego. Tez uważam, ze to nie są rozsądne wydatki. GUGiK jest bezkarny w marnowania pieniędzy.

cd.Dobra chodzi o wiadomość ; |2012-04-05| Geodezja, GIS, Instytucje Więcej pieniędzy na Geoportal 2

c.d newsa news

Drugi budżet ? GUGiK kpi sobie w żywe oczy.Najpierw zamawia geoportal2 za bagatela 103 mln zł (łącznie z zamówieniem dodatkowym UMM), zamawia te wszystkie TERYTy, BDOTY za kolejne grube miliony, a potem ogłasza zamówienie na prowadzenie tych danych wybierając ofertę za 2.7 mln. Jeśli 2.7mln/18m-cy/etat za 1500zł=100 etatów miesięcznie czyli mniej więcej tyle ile w CODGiK w Wa-wie. Wychodzi na to, że taki starosta albo prezydent wzorem GUGiK powinien obok zamówienia na EGB czy mapę zasadniczą zamówić wsparcie (prowadzenie tych baz) za kolejną kasę.Jeżeli tak ma wyglądać wydawanie pieniędzy publicznych to nic dziwnego , że Unia ogranicza budżet. Gdzie są te wszystkie organa kontroli od NIK po ABW ,CBA i RWD (cokolwiek to ostatnie znaczy).Więcej o zamierzeniach GUGiK na stronie http://geoforum.pl/?page=news

długo to trwało Ile razy Comarch byłz tym w KIO ?

6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS