Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-11-30| Geodezja, GIS, Instytucje

Gorzów z nową osnową

Dziś (30 listopada) do powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w starostwie w Gorzowie Wlkp. przyjęto operat techniczny z modernizacji szczegółowej osnowy wysokościowej 3 klasy dla całego powiatu.


Gorzów z nową osnową
Prace od 25 stycznia 2011 r. do 15 listopada br. wykonywała firma Geokart-International z Rzeszowa i obejmowały one:
• inwentaryzację istniejącej osnowy wysokościowej
• opracowanie projektu technicznego
• stabilizację nowych punktów, pomiar i wyrównanie sieci, sporządzenie odpowiedniej dokumentacji, przygotowanie plików wsadowych do uaktualnienia danych w elektronicznym banku osnów.

Nowa sieć obejmuje obszar całego powiatu gorzowskiego i składa się z: 772 nowych i 341 istniejących wcześniej punktów osnowy szczegółowej – ogółem 1113 punktów osnowy szczegółowej, 31 punktów osnowy podstawowej 1 klasy i 56 punktów osnowy podstawowej 2 klasy, które posłużyły do nawiązania. Sieć składa się z 542 linii niwelacyjnych podzielonych na 2678 odcinki niwelacyjne.

Po pomiarze sieć została ściśle wyrównana w układzie Kronsztadt 86. Średni błąd po wyrównaniu wynosi 0,00125 m/km. Dodatkowo, na obszarze powiatu założono 137 punktów pobocznych, w maksymalnej odległości jednego stanowiska od punktu szczegółowej osnowy wysokościowej, przeznaczonych do kalibracji pomiarów RTK.

Wszystkie punkty osnowy szczegółowej uzyskały postać zgodną z rozporządzeniem ministra administracji i cyfryzacji z 14 lutego br. oraz określono dla nich współrzędne płaskie (X, Y) z dokładnością do 1 cm.

Dane o punktach osnowy wysokościowej dostępne są już on-line dla zalogowanych użytkowników w trybie niepublicznym w powiatowym serwisie mapowym.

Piotr Trybała (kierownik PODGiK w Gorzowie Wlkp.)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama