Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-11-29| Mapy, Edukacja, Imprezy

Historia bez map

W Warszawie otwarto dzisiaj w Arkadach Kubickiego XXI Targi Książki Historycznej, na których ponad setka wystawców z całego kraju prezentuje wydawnictwa historyczne.


Historia bez map

Można wybierać: od monografii, albumów i popularnych opracowań po książki naukowe, antykwaryczne rarytasy czy książki na... zamówienie. Wśród bogatej oferty zaledwie na kilku stoiskach można było dojrzeć opracowania o tematyce kartograficznej.

Popularne atlasy w wersji dla każdego prezentowało Wydawnictwo Demart, katowickie „Zeta Ars” zachwalało monumentalny „Atlas Cartographia Silesiae Superioris” z 54 mapami Śląska z lat 1561-1946. Z kolei „Atlas miejsc biblijnych” oferowało PWN, a „Kartografię Wielkiego Księstwa Litewskiego” Stanisława Alexandrowicza – Oficyna Wydawnicza Aspra. Archiwum Główne Akt Dawnych wystawiło „Kartografię miast Mazowsza i ziemi dobrzyńskiej” Agnieszki i Henryka Bartoszewiczów, reprinty archiwalnych map pokazywały Centralna Biblioteka Wojskowa i Oficyna Rewasz, a... puzzle z mapą świata Ptolomeusza – Biblioteka Narodowa. I to w zasadzie wszystko z kartografii.

Dla bibliofilów niektórzy przygotowali oferty specjalne. Agora reklamowała wspaniale wydaną dwutomową kopię Biblii z 1873 r. w przekładzie ks. Jakuba Wujka z 230 rycinami Gustawa Dore – za jedyne 2 tys. zł, a wydawnictwo „Kurtiak i Ley” z Koszalina zajmujące się książkami ekskluzywnymi zaproponowało na gwiazdkowy prezent „Historię Piotra Włostowica” – barwnej postaci w czasach Bolesława Krzywoustego, za jedyne 1600 zł.

W czasie targów (29 listopada-2 grudnia) zaplanowano wiele imprez towarzyszących, m.in.: spotkania z autorami, lekcje muzealne dla dzieci, projekcje filmów i pokazy. Podczas otwarcia imprezy ogłoszono także laureatów konkursu „Klio”. Główną nagrodę w kategorii autorskiej zdobył Jerzy Holzer za książkę „Europa zimnej wojny”, a w kategorii monografia – Marcin Zaręba „Wielka trwoga. Polska 1944-1947” (obie wydane przez ZNAK i ISP PAN).

Jerzy Przywara


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama