Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-21| GNSS, Przetargi, Instytucje

Będzie system stacji monitorujących DGPS-PL dla polskiego wybrzeża

Dostawa i instalacja systemu stacji monitorujących DGPS-PL z funkcją morskich poprawek RTK oraz oprogramowaniem narzędziowym i statystycznym jest przedmiotem przetargu ogłoszonego właśnie przez Urząd Morski w Gdyni. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi blisko 1,4 mln zł netto.


Będzie system stacji monitorujących DGPS-PL dla polskiego wybrzeża <br />
fot. JM
fot. JM

Przedmiot zamówienia obejmuje 3 zadania główne:
1. dostawę sprzętu stacji monitorujących pracę podsystemów Krajowego Systemu Bezpieczeństwa Morskiego (KSBM); będzie to system 3 zdalnych stacji do monitorowania jakości pracy stacji referencyjnych krajowego systemu DGPS-PL; monitorowanie będzie się odbywać drogą radiową poprzez zdalne odbiorniki sygnałów RS Rozewie i RS Dziwnów rozmieszczone wzdłuż polskiego wybrzeża, tak aby zapewnić ocenę parametrów sygnału radiowego tych stacji; dostawa obejmie niezbędne urządzenia telekomunikacyjne i informatyczne, jak urządzenia GSM, routery, switche, serwery, przenośne urządzenia nadzorujące pracę systemu. W ramach urządzeń przenośnych dostarczony ma być mobilny zestaw pomiarowy; dwie z zainstalowanych stacji monitorujących mają wytwarzać i transmitować poprawki RTK GPS w rejonie Portu Północnego w Gdańsku oraz Portu Świnoujście;
2. oprogramowanie narzędziowe i statystyczne; w ramach zamówienia zostanie dostarczony i uruchomiony program centralnego nadzoru urządzeń wymienionych w zadaniu 1, zarządzający zdalnie sprzętem monitorującym, przekazujący parametry sygnałów monitorowanych oraz tworzący statystyki do oceny pracy stacji i jakości sygnałów systemu DGPS; zawierać on będzie oprogramowanie sieciowe, sterujące i statystyczne; miejscem lokalizacji komputera z programem centralnego nadzoru będzie Centrum Monitorowania Systemów ON w porcie Gdynia;
3. rozbudowę morskiego systemu RTK; będzie ona zrealizowana przez uruchomienie dwóch stałych stacji bazowych RTK na stanowiskach monitorowania w Świnoujściu i w Gdańsku (zad. 1) oraz dostawę wraz z uruchomieniem dwóch niezależnych systemów ruchomych GPS-RTK (zad. 3), służących do pomiarów terenowych hydrograficzno-geodezyjnych.

Miejsca dostawy i instalacji: Świnoujście Latarnia Morska, Jarosławiec Latarnia Morska, Baza Oznakowania Nawigacyjnego w Gdańsku, Port Północny w Gdańsku, Centrum Monitorowania Systemów ON w Gdyni.

Oferty można składać do 7 stycznia 2013 r. Wymagane wadium: 30 tys. zł. Zadanie 2 powinno być wykonane w ciągu 2 mies. od podpisania umowy, zadania 1 i 3 – w ciągu 4 mies.

Zamówienie będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Tytuł projektu: Krajowy System Bezpieczeństwa Morskiego (KSBM), etap I.

Źródło: Urząd Morski w Gdyni, AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS