Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-09| Teledetekcja, Imprezy

Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych!

„Technologie satelitarne – nowa perspektywa rozwojowa dla innowacyjnych MSP i samorządów terytorialnych w kontekście przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej” to hasło seminarium, które odbędzie się 21 listopada w Toruniu.


Przedsiębiorco, korzystaj z technologii satelitarnych! <br />
fot. ESA
fot. ESA

Ma ono na celu zachęcenie MSP do stosowania osiągnięć technologii satelitarnych poprzez przedstawienie wynikających z tego korzyści ekonomicznych, w szczególności zaś:
• poinformowanie przedsiębiorców o możliwościach wykorzystania w biznesie osiągnięć satelitarnych;
• pokazanie konkretnych przykładów udanego zastosowania satelitów w różnych sektorach MSP;
• prezentacja zastosowań technologii satelitarnych w praktycznej działalności służb publicznych (geodezja, służby sytuacji nadzwyczajnych, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, leśnictwo i inne), samorządów lokalnych i placówek naukowo-badawczych
• poinformowanie o możliwościach wsparcia i funduszach dla MSP;
• ukazanie korzyści z udziału Polski w realizacji programu kosmicznego ESA (czyli wysokich technologii) dla MSP, samorządów lokalnych i placówek naukowobadawczych.

Zaplanowano też prezentacje CBK PAN dotyczące praktycznych zastosowań technologii satelitarnych:
• Satelitarne dane klimatologiczne dla innowacyjnej gospodarki proekologicznej.
• Wykorzystanie technik satelitarnych do monitoringu zagrożeń naturalnych.
• Klasyfikacja zdjęć satelitarnych, metody obiektowe i detekcja zmian.
• Przykłady wykorzystania technik satelitarnych w rolnictwie zrównoważonym.
• Techniki satelitarne w zarządzaniu kryzysowym.

Spotkanie jest kolejnym z cyklu organizowanego przez Europejską Unię Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Klasy Średniej UNICORN. Uzyskało patronat ministra gospodarki i marszałka województwa lubelskiego, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych. Wstęp wolny

Program
Zgłoszenie udziału

Źródło: KPK Programów Badawczych UE


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS