Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-08| GIS, Software, Imprezy

GIS Day w Toruniu już po raz 13.

Moc atrakcji przygotowano na tegoroczny Dzień GIS w Toruniu organizowany przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w najbliższą środę (14 listopada).


GIS Day w Toruniu już po raz 13.

Podczas trzech sesji wykładowych zaprezentowane zostaną m.in.: Plan Zarządzania Krajobrazem miasta Torunia, możliwości satelitarnego monitoringu przestrzeni miejskiej oraz klasyfikacja obiektowa czy praca w chmurze, a także możliwości wykorzystania GIS-u w biznesie, pracach sejsmicznych, analizach globalnych zachorowań czy monitoringu bezpieczeństwa publicznego. Podczas Dnia GIS premierę będzie miał także bezzałogowy statek powietrzny, który został właśnie zakupiony przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Specjalną atrakcją toruńskiego Dnia GIS, o czym na tych łamach już informowaliśmy, będzie misja balonu stratosferycznego, który wyposażony w specjalistyczną aparaturę, wypuszczony zostanie z Ogródka Meteorologicznego przed gmachem Wydziału (relacja on-line: www.kosmonauta.net). Równolegle z sesją wykładową odbędą się: otwarte warsztaty modelowania trójwymiarowego oraz gra terenowa Geocaching (obowiązuje wcześniejsza rejestracja warsztaty3d2012@gmail.com i/lub gorniakgrzegorz@gmail.com). Tradycyjnie na koniec obrad przewidziano losowanie atrakcyjnych nagród, w tym wielu rocznych akademickich licencji oprogramowania geoinformacyjnego.

Także wtedy nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród dla laureatów Metropolitarnego Konkursu Plastycznego „Dziecięca Mapa Świata” (edycja II), na który napłynęło kilkaset ciekawych prac. Honorowy patronat nad tym konkursem objęli prezydenci miast – Bydgoszczy i Torunia. Nagrody dla laureatów ufundował dziekan Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu oraz firma Esri Polska.

Kolejny raz całość toruńskich obrad transmitowana będzie na żywo na stronie Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej (http://tv.umk.pl/). Wszystkie zainteresowane osoby, które nie mogą przyjechać do Torunia, mogą na żywo śledzić to geowydarzenie. Szczegółowy program toruńskiego Dnia GIS-u oraz relacje ze wszystkich poprzednich edycji na stronie: www.gisday.umk.pl.

Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS