Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-07| GIS, Edukacja, Imprezy

Jak GIS Day będzie obchodzony w Poznaniu?

Znamy już szczegółowy program Dnia GIS w stolicy Wielkopolski (14 listopada). Organizatorem obchodów jest Sekcja Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów funkcjonująca na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.


Jak GIS Day będzie obchodzony w Poznaniu?

W bogatym programie imprezy zaplanowano dwie sesje referatowe „GIS dla każdego” i „GIS w praktyce”. Przewidziano m.in. wystąpienia przedstawicieli: Esri, Imagis, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Open Street Maps, Politechniki Poznańskiej czy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Będzie o podstawach GIS-u, o serwisie mapowym za grosze, GIS-ie w kieszeni i w internecie, routingu rowerowym, ale też o fuzji informacji spektralnej z kanałem panchromatycznym wysokorozdzielczych obrazów satelitarnych. Zaplanowano także warsztaty dla studentów pod hasłem „Dokąd na wycieczkę? Ocena atrakcyjności turystycznej z wykorzystaniem narzędzi GIS” oraz geocaching z motywem przewodnim „90-lecie SKNG”.

Organizatorzy przygotowali również specjalny program dla szkół, który obejmuje m.in. warsztaty z oprogramowania QuantumGIS czy ArcExplorera czy na temat prezentacji zjawisk na mapie cyfrowej (każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonania podstawowych map tematycznych z wykorzystaniem oprogramowania ArcGIS). Natomiast jeśli będą sprzyjające warunki pogodowe, studenci przeprowadzą grę terenową pod hasłem „Zabawy z GPS-em”, której uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zasadami działania systemu nawigacji satelitarnej poprzez odnajdywanie ukrytych punktów i rozwiązywanie zagadek.

Dzień Systemów Informacji Geograficznej obchodzony jest na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM od 2002 roku (w tym też roku powstała na Wydziale nowa specjalność – geoinformacja).

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął miesięcznik GEODETA i portal Geoforum.pl.

Szczegóły

Źródło: Sekcja Geoinformacji UAM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS