Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-07| Imprezy

W Sosnowcu również będą świętować GIS Day

Organizator tegorocznych obchodów Dnia GIS w Sosnowcu – Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego – opublikował właśnie szczegółowy program przebiegu imprezy, która odbędzie się 14 listopada.


W Sosnowcu również będą świętować GIS Day

W ramach sesji plenarnej zaplanowano m.in. prezentację baz danych przestrzennych prowadzonych w RZGW w Gliwicach, SIP w Lasach Państwowych czy geoinformacji w katowickiej RDOŚ. Z kolei na sesji technicznej będzie np. o ArcGIS „w chmurze”, GeoMediach, analizach GIS w biznesie czy MSIP-ie Dąbrowy Górniczej.

W programie warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zaplanowano m.in. szkolenie w terenie o sposobach pozyskiwania danych dla zastosowań GIS z wykorzystaniem odbiorników GPS Garmina i Leica Geosystems. Uczestnicy szkoleń dowiedzą się też o mobilnych zastosowaniach odbiorników GPS oraz możliwościach wykorzystania zdjęć satelitarnych w systemach GIS. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty prowadzone są zapisy.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął miesięcznik GEODETA oraz portal Geoforum.pl.

Więcej informacji

Źródło: WNoZ UŚ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS