Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-07| Geodezja, Sprzęt, Edukacja, Software, Imprezy

Zaproszenie na konferencję o geodezji inżynieryjnej

Z okazji 100. rocznicy urodzin prof. Tadeusza Lazzariniego w Warszawie i nad Zalewem Zegrzyńskim odbędzie się XI Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Aktualne problemy w geodezji inżynieryjnej” (14-16 marca 2013 r.).


Zaproszenie na konferencję o geodezji inżynieryjnej <br />
fot. JP
fot. JP

Konferencja z udziałem zaproszonych gości zagranicznych ma na celu przegląd aktualnej sytuacji w zakresie geodezji inżynieryjnej oraz wymianę poglądów i doświadczeń między różnymi ośrodkami naukowo-badawczymi i podmiotami wykonawstwa geodezyjnego, a także wytyczenie kierunków rozwoju geodezji inżynieryjnej w nawiązaniu do światowych trendów. Z uwagi na interdyscyplinarny charakter geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych mile widziani będą przedstawiciele dyscyplin technicznych takich jak: mechanika konstrukcji, geotechnika, budownictwo wodne, budownictwo podziemne, budowa maszyn, górnictwo itp.

Tematyka konferencji:
1. Techniki satelitarne w geodezyjnych pomiarach inżynieryjnych (systemy autonomiczne, systemy hybrydowe)
2. Instrumentarium i techniki pomiarowe (nowoczesne wideotachimetry, INSAR, sensory itp.)
3. Monitorowanie konstrukcji znajdujących się pod obciążeniem statycznym i dynamicznym
4. Pomiary inżynieryjne w geotechnice, geodynamice, budownictwie podziemnym i górnictwie
5. Teleinformatyka w geodezji inżynieryjnej
6. Skanowanie laserowe w geodezji inżynieryjnej
7. Teoretyczne aspekty geodezyjnych pomiarów inżynieryjnych
8. Geodezja inżynieryjna w monitorowaniu zagrożeń konstrukcji inżynierskich i budowlanych

Przewidziana jest również sesja posterowa oraz forum dyskusyjne w zakresie standardów technicznych w geodezji inżynieryjnej oraz przepisów prawnych dotyczących geodezyjnych pomiarów inżynierskich. Zaplanowano także pokaz nowoczesnych instrumentów i technologii stosowanych w pracach z zakresu geodezji inżynieryjnej.

Organizatorami spotkania są: Wydział Geodezji Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Komitet Geodezji Polskiej Akademii Nauk.

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez stronę internetową: konferencje.gik.pw.edu.pl.

Andrzej Pachuta (przewodniczący Komitetu Organizacyjnego)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS