Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-07| GNSS, GIS, Software

ArcGIS for Windows Mobile: mierz łatwo i dokładnie

Firma Esri opublikowała wersję 3.1 oprogramowania ArcGIS for Windows Mobile. Wyróżnia ją przede wszystkim możliwość korzystania nie tylko z sygnałów GPS, ale i innych systemów nawigacji satelitarnej.


ArcGIS for Windows Mobile: mierz łatwo i dokładnie

Opcja ta dostępna jest wraz z zaprezentowanym w tym tygodniu oprogramowaniem Trimble Positions. Jak zapewnia Esri, połączenie tych rozwiązań zapewnia tak proste zbieranie i przetwarzanie danych przestrzennych, że może się tym zająć osoba o niewielkim pojęciu o technologiach GIS i GNSS. Umożliwia także podłączanie urządzeń z ArcGIS for Windows Mobile do serwerów z oprogramowaniem Trimble Positions Desktop. Dzięki temu pracownicy terenowi mogą na bieżąco wysyłać zebrane dane do biura, by zostały tam przetworzone i przeanalizowane pod kątem jakości.

Źródło: Esri Inc., JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS