Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-11-06| GIS, Instytucje

Państwowy Instytut Geologiczny w OGC

W tym miesiącu Państwowy Instytut Geologiczny, jako druga krajowa organizacja po Polskim Towarzystwie Informacji Przestrzennej, dołączył do elitarnego towarzystwa Open Geospatial Consortium (OGC) zajmującego się rozwojem standardów geoprzestrzennych.


Państwowy Instytut Geologiczny w OGC

Członkostwo w strukturach OGC pozwoli pracownikom PIG na aktywny udział w rozwoju standardów geoprzestrzennych, dostęp do aktualnych dokumentacji w zakresie interoperacyjności, jak również na zwiększanie wiedzy o nowoczesnych technologiach geomatycznych. Jako członek OGC PIG będzie mógł uczestniczyć w pracach grup roboczych tworzących dokumentacje m.in. w zakresie geologii i hydrogeologii.

W najbliższym czasie prowadzone będą prace nad przygotowaniem raportu GroundWater Interoperability Experiment 2 (GWIE2), którego celem jest wypracowanie ogólnoświatowego standardu dokumentacji dla wód podziemnych. OGC podejmie także działania zmierzające do przyjęcia GeoSciML jako obowiązującego standardu dla geologii. Uczestnictwo w obu postępowaniach pozwoli wpływać na przyjęte rozwiązania, które w przyszłości mogą być implementowane jako zadania PSG i PSH do zarządzania geoinformacją poprzez modele danych. Działania podejmowane w OGC przez przedstawicieli PIG będą głosem całego polskiego środowiska geologicznego, dlatego Instytut zachęca wszystkich zainteresowanych do zgłaszania zagadnień, jakie powinny być poruszane w ramach prac standaryzacyjnych.

Open Geospatial Consortium jest założonym w 1994 roku międzynarodowym konsorcjum 440 firm, uniwersytetów oraz instytucji rządowych i badawczych, którego celem jest opracowywanie standardów unifikujących wykorzystanie danych przestrzennych.

Źródło: Tomasz Nałęcz (PIG)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama