wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-05| GNSS, Mapy, Software

Jest już AutoMapa 3.4 dla iOS

Aplikacja zawiera wiele nowych rozwiązań, w tym nowe algorytmy pokonywania korków i innych utrudnień w ruchu. Częścią tej aktualizacji są również nowe mapy Polski i Europy.


Jest już AutoMapa 3.4 dla iOS

W AutoMapie 3.4 iOS wprowadzono m.in. obsługę objazdów dróg i blokad punktowych. Stanowi to uzupełnienie danych LiveDrive! pozwalających wyznaczać trasy z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej. Niezależnie od blokad pobieranych z serwerów Traffic oraz tych zapisanych w programie, można teraz doraźnie zablokować dowolne drogi bezpośrednio w nawigacji wraz z określeniem dat, w których dana blokada ma obowiązywać. Dane te będą uwzględniane przy wyznaczaniu tras. Objazdy i blokady pozwolą kierowcom na błyskawiczną reakcję na nagłe zdarzenie drogowe lub wyeliminowanie dróg, którymi po prostu nie lubią jeździć.

Aby ułatwić zarządzanie blokadami oraz innymi funkcjami programu, wprowadzono też obsługę Gestów. Jedno przesunięcie palca po wyświetlaczu w określonym kierunku umożliwia szybki dostęp do trzech funkcjonalności: objazdu odcinka, podglądu mapy w widoku 2D z wizualizacją traffic oraz widoku 2D ułatwiającym wyszukanie obiektu na mapie.

Nowością jest też mechanizm automatycznej aktualizacji statystycznych danych drogowych SmartRoutes. Gdy tylko nowe dane SmartRoutes będą dostępne, na ikonie AutoMapy pojawi się cyfra 1. Aktualizacje danych SmartRoutes mogą być pobierane zarówno poprzez sieć GSM, jak i Wi-Fi.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo danych oraz dodatkowo podnieść komfort korzystania z programu, wprowadzono możliwość synchronizacji ustawień i tras z popularnym systemem Dropbox. Dzięki temu w bezpieczny sposób można zachować wszystkie spersonalizowane ustawienia programu, czy zapisane trasy i korzystać z nich w razie potrzeby.

AutoMapa 3.4 umożliwia również wysłanie informacji o własnej pozycji pod dowolny adres e-mail w formacie pozwalającym na jej wyświetlenie zarówno na innym iPhonie czy iPadzie z zainstalowaną AutoMapą, jak również na prezentację tej lokalizacji w serwisie Targeo.pl.

Źródło: Janusz M. Kamiński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS